‘Yapabileceklerini söyleyip yollarını açıyoruz’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen Teknofest’e yaptığı ziyaretle ilgili paylaşımlarda bulundu.

Instagram hesabındaki mesajında; Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ndeki öğrencilerin başarısına işaret eden Selçuk, “Bu konuda bin tane araştırma ve makale sıralayabilirim ama özeti şudur:
“Bir çocuğa sürekli yapamayacağını söylersek yapamayacağına inanır ve denemeyi bile bırakır. Yapabileceği konusunda yüreklendirirseniz de buna inanır, dener ve çoğunlukla da başarılı olur” dedi.

‘YÜZLERCE GENÇ MÜTHİŞ PROJELERLE KATILDILAR’
Lise öğrencilerine yapabileceklerini söyleyip yollarını açtıklarını belirten Selçuk, şunları söyledi:
“Dün Gaziantep’te Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali vardı. Yüzlerce genç, müthiş projelerle katıldılar ve birbirleriyle yarıştılar. Bir fikre inanmak, kendine inanmak ve projeni savunmak… Bunlar o kadar kıymetli şeyler ki ’kazanmak, kaybetmek’ kelimeleri çok uzakta kalıyor. Orada olan, umut veren, şaşırtan, hayran bırakan tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.”

Bakan Selçuk, Twitter hesabından ise iki çocukla birlikte çekindiği fotoğrafı paylaşarak, “Bu gördüğünüz çocuklar ‘Size projemizi anlatabilir miyiz?’ derken o kadar heyecanlıydı ki anlatamam. Ben sosyal mesafeyi korumaya çalıştıkça yakınlaştılar. Neyse ki boy avantajımı kullanıp dikeyde sosyal mesafeyi korudum. TEKNOFEST’in en küçük bilim yolcularını kutluyorum”  dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*