10 yıldır yapmadığım uyarı kalmadı sonuç ortada: Dolar 8,93

Hareketli gecede sessizliğe bürünen Demirtaş,  takipçilerinin ısrarı üzerine uyarılarını hatırlatarak, “sonuç ortada” dedi.

 Gün içerisinde 8,86 – 8,87 banında seyreden dolar/TL paritesi, piyasaların kapanışının ardından yükselişe geçti. Akşam saatlerinde 8,90 TL’ye kadar yükselen dolar, ilerleyen saatlerde yüzde 0,60 yükselişe 8,93 TL’den işlem görmeye başladı.

Doların artışı sosyal medyada da gündem oldu. Ekonomi profesörü Özgür Demirtaş yine en çok konuşulan ve paylaşılan uzman oldu. Doların 2,60 TL olduğu dönemlerde AKP iktidarının yaptığı yanlışları anlatan Demirtaş, piyasanın Türkiye’nin gözünün yaşına bakmayacağını anlatıyor.
 

Zamanında Özgür Demirtaş’ın dolar 2.60 iken söyledikleri…
Dolar 8.93#dolar pic.twitter.com/muz83NI3Kj

— Gökhan Kütükçü (@the_gkn) September 29, 2021
Demirtaş’ın viral olan bir diğer videosu ise doları frenlemek için rezerv satmayı öneren Necmettin Batırel’e verdiği cevap videosu.
 

“Dolar 8.93”
Olmadı olmayacak… pic.twitter.com/On2P3RbXJ1

— Hasan Halak  (@Hasanhalak_) September 29, 2021
BİR EL ATALIM

Doların 8.93’ü görmesi üzerine Türkiye’deki maaşının Amerika’daki asgari ücretin altına düştüğünü söyleyen Georgetown Üniversitesi eski akademisyenlerinden Emrah Safa Gürkan, “Kim ilgileniyor bunlarla Merkez Bankası, Özgür Demirtaş…Bir el atalım şuna lütfen” diyerek tepkisini dile getirdi.
 

Dolar 8.93 Amerika’daki asgari ücretin altına düştüm afiyetle artık projectlerde ev kiralayabilirim pic.twitter.com/vzzTVgQpZU

— Emrah Safa Gürkan (@jeandpardaillan) September 29, 2021
SONUÇ ORTADA

Herkes onu konuşurken Demirtaş sessizliğe büründü. Bir takipçisinin “Özgür Demirtaş nerelerde ola ki eskiden ekonomiyle ilgili güzel yorumlar yapardı. Dolar 8.93 olmuş adam ölü taklidi yapıyor. Hocam iyi misin?” yorumuna cevap veren Demirtaş, “Yorum yapınca bir şey değişmiyor. 10 Yıldır demediğim şey, uyarmadığım konu kalmadı. Sonuç ortada” dedi.
 

Yorum yapınca bir şey değişmiyor. 10 Yıldır demediğim şey, uyarmadığım konu kalmadı. Sonuç ortada… https://t.co/9JGl3EwVv3

— Özgür Demirtaş (@ProfDemirtas) September 29, 2021