35TL’lik bilgisayar Türkiye’de satışa sunuldu

35TL'lik bilgisayar Türkiye'de satışa sunuldu
35TL'lik bilgisayar Türkiye'de satışa sunuldu

Raspberry Pi Pico, oldukça kompakt yapısıyla dikkat çeken bir ürün olarak karşımıza çıktı. Üzerinde, “RP2040” çip bulunan kart, 264KB dahili RAM ve Arm Cortex-M0+ işlemciye sahip. 16 MB’ye kadar depolama alanı desteği sunan Raspberry Pi Pico, gelişmiş projelerden ziyade hobi amaçlı kart arayışında olan tüketicilere odaklanıyor. Şirket, yine de bu kartı kullanarak sonsuz sayıda proje tasarlanabileceğini ifade ediyor.

Raspberry Pi tarafından yapılan açıklamalara göre, derneğin en yeni kartını C ya da MicroPython kullanarak programlayabiliyorsunuz. Her iki yazılım dili de derneğin belirtmiş olduğu gibi, sonsuz sayıda proje tasarlanmaya imkan verebilir. Ancak çok gelişmiş bir projeniz varsa, bu kart pek de işinizi görmeyecektir. Pico’yu kullanarak yapabilecekleriniz arasında sensörler kullanarak çeşitli verileri ekranlara yansıtma ve programlanmış aydınlatma sistemleri gibi projeler bulunuyor.

Raspberry Pi Türkiye’de satışa sunuldu

Vakıf tarafından yapılan açıklamalara göre bu ürünün fiyatı, yalnızca 4 dolar. Ürünü Türkiye’ye getiren SAMM Teknoloji isimli şirket ise Raspberry Pi Pico için 35 TL gibi bir ücret istiyor. Ürünle ilgili olarak sunulan bağlantı şemalarına ve diğer önemli detaylara da yine SAMM Teknoloji’nin internet sitesi üzerinden erişilebiliyor.

KAYNAK: WEBTEKNO, HABER7
Abone Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*