AK Partili Demirbağ: Vekil maaşı yetmiyor, danışmanlarıma borçlandım

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, geçen sene kasım ayında vatandaşlara tekliflerde bulunurken, “Normal kurallarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız” kelamlarıyla gündeme gelmişti.

Demirbağ, katıldığı bir televizyon programında milletvekili maaşının azlığından yakınarak “Öyle değil, dışarıdan göründüğü üzere değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz” diye konuştu.

Cumhuriyet’te yer alan habere nazaran, Tv42’de bir programda soruları yanıtlayan Demirbağ şunları söyledi:

“Şu anda utanıyorum ki, danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin. Niçin? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. O denli değil, dışarıdan göründüğü üzere değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok sıkıntı. Ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. İdare konseyi üyeliği de alıyordum, bir kontrol, bir idare. Valla şu ankinden çok çok uygundu benim durumum. İki tane de kooperatife girdim, mesken sahibi oldum ben İstanbul’da. Artık mümkün değil, nasıl yapacaksınız?” (HABER MERKEZİ)