Bakan Soylu, taksicilere seslendi: İstanbul’da size bu muameleyi reva görenlerin çok az zamanı kaldı hiç merak etmeyin

 İçişleri Bakanı ve AKP’nin İstanbul Milletvekili adayı Süleyman Soylu, taksicilerle yaptığı iftarda konuştu. Soylu, “Özellikle İstanbul’daki tüm esnafımızın, şoför esnafımızın çok daha iyi bir noktaya gelebilmesi için bugüne kadar elimizden geleni yaptık, bugünden sonra da elimizden geleni yapacağız. İstanbul’da size bu muameleyi reva görenlerin çok az zamanı kaldı, hiç merak etmeyin.” dedi. 

Yeşilköy’deki bir otelde düzenlenen İstanbul Taksiciler Esnafı İftar Programı’na katılan Soylu, kullandığı Togg otomobiliyle ilgili deneyimlerini taksicilere aktardı. Soylu, “İnşallah şoför esnafı da en kısa zamanda Togg’la buluşmuş olacaktır. Ben sürüyorum. Sürüş keyfi güzel, güveni güzel” dedi. Soylu, “Togg istiyoruz.” diyen bir taksiciye de “Togg size kurban olsun.” diye cevap verdi.

Bakan Soylu, Türkiye’nin terörle anılan bölgelerini güvenli hale getirdiklerini vurgulayarak, “Biraz sonra Hakkari’nin en yüksek tepelerinden birisine gideceğim. Kahraman Mehmetçiğimizi, jandarmamızı orada yalnız bırakmamak ve onlarla bayramlaşmak için oraya gideceğim. O çocuklar, o evlatlar orada ay yıldızlı bayrağı sallıyorlar. Bu ülkede Doğu ve Güneydoğu’da saat 4’ten sonra esnaf kepenkleri kapatıyordu. Haraç alıyordu PKK terör örgütü. Hadi bakalım bugün bir tanesi girsin de haraç alsın, göreyim kaç kuruşluk adam olduklarını.” diye konuştu.

“Ayasofya bizim uluslararası bağımsızlığımızın sembolüdür”

Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ayasofya’nın açılması sadece ibadet edilmesi anlamına gelmez. Ayasofya bizim uluslararası bağımsızlığımızın sembolüdür. Bugün kendi İHA’sını ve SİHA’sını yapan bir Türkiye var. Terörle mücadele eden kardeşlerinizden bir tanesiyim. Adım attırmıyoruz. Bugün Atak helikopterlerimiz var. Bugün polisimizin hücum helikopterleri var, Allah’a hamdolsun. Bugün Türkiye savunma sanayinde yüzde 20’lerden 80’lere geldi. Kendi mühendislerimiz bunları yapıyor. İhracatlarını yapıyoruz. En son İMECE’yi milli ve yerli olarak uzaya fırlattık. Sarayburnu’nda gemimiz duruyor. Binlerce insan o gemiyi ziyaret etmek istiyor. Neden? Çünkü bizim. Togg arabasına oturduğumuz zaman bana öteki gibi gelmiyor. Onu seviyorum, nazlıyorum. Neden seviyorum? O bizim evladımız, o bizim çocuğumuz, o bizim arabamız, o bizim Togg’umuz diye seviyorum, nazlıyorum. Biz bunlara hep hasret kaldık. İlk kez bunları yapıyoruz, ilk kez bu adımları atıyoruz, ilk kez yabancının vesayetinden kurtuluyoruz hep beraber. Bunu da Recep Tayyip Erdoğan ve bu milletin sayesinde hep birlikte yapıyoruz.”

“İstanbul’da size bu muameleyi reva görenlerin çok az zamanı kaldı”

Taksici esnafıyla birçok meselenin çözümünde birlikte olduklarını söyleyen Soylu ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, taksicilerin taleplerini dikkate alacaklarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da bunları ileteceğini söyleyerek, “Özellikle İstanbul’daki tüm esnafımızın, şoför esnafımızın çok daha iyi bir noktaya gelebilmesi için bugüne kadar elimizden geleni yaptık, bugünden sonra da elimizden geleni yapacağız. İstanbul’da size bu muameleyi reva görenlerin çok az zamanı kaldı, hiç merak etmeyin.” şeklinde konuştu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir