BeIN Sports ile kulüpler arasında 650 milyonluk anlaşmazlık

BeIN Sports ile kulüpler arasında 650 milyonluk anlaşmazlık
BeIN Sports ile kulüpler arasında 650 milyonluk anlaşmazlık

Paylaş

Hürriyet yazarı Tahir Kum, beIN Sports ile TFF arasındaki yayın anlaşması krizini yazdı. Kum’un haberine göre, Nihat Özdemir’in “Yayıncı kuruluşa 3. ihtarnamemizi de gönderdik, gereğini yapmalarını istedik” demesinin ardından tam 6 gün geçti ancak ödenmesi gereken 83 milyon dolar hala ödenmedi.

Geçen süre ile beraber beIN Sports’un ödemesi gereken tutarın 100 milyon doları aştığı sanılıyor. Ancak beIN Sports, mutlak surette indirim talep ediyor ve gerekçe olarak mevcut ekonomik şartları sunuyor.

Paylaş

Haberin devamında ise şu detay yer alıyor: TFF Başkanı Nihat Özdemir ve mali işlerden sorumlu başkan vekili Erhan Kamışlı Riva’da beIN Media Group ve Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly ile bir kez daha bir araya geldi. Bu, konuyla ilgili son 6-7 aylık sürede yapılan 10’uncu zirve oldu.

Paylaş

Sonuç; Al-Obaidly, “Biz söyleyeceğimizi söyledik. Bu da kalan 2 milyar 350 milyon. Sonraki sezon da geçerli olmak kaydıyla tabii ki. Bunun üzerine yeni söyleyebileceğimiz bir şey yok” diyerek masadan kalktı.

Kulüplerin talep ettiği toplam ücret 3 milyar lira. BeIN Sports’un son teklifi ise 2 milyar 350 milyon lira.

Paylaş

Nihat Özdemir, son çare olarak geçen sezon olduğu gibi yine Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile görüşecek. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun İstanbul’a gelerek Özdemir ve Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ile görüşmesi bekleniyor. Kasapoğlu, geçen sene olduğu gibi bu sene de krizi çözme konusundaki en büyük umut.

bein sports

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*