Cast Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cast ajansı seçimi oyunculuk yolculuğunda atmanız gereken en önemli adımlardan biridir. Seçeceğiniz ajansa başlı olarak kariyerinizde hızlı bir bicide yükselebilmeniz ya da sert bir düşüş yaşamanız olası bir durumdur. Ajans seçimlerinizi gerçekleştirirken dikkat edeceğiniz birkaç nokta ile sizin için en uygun ve gelecek vaat eden bir şirketle ve profesyonellerle çalışabilmeniz mümkündür.

Aceleci Davranmayın

Zamanın herkes için önemli olduğu ve hepimizin başarıya giden yolda zaman kaybetmek istemediği aşikâr bir durumdur. Ancak yine de aceleci davranarak yanlış kararlar vermekten, maddi ve manevi anlamda kayıplar yaşamaktansa, zaman kaybetmek daha akılcı bir tercihtir. Bu anlamda bir cast ajansı ile çalışmadan önce çok detaylı bir araştırma yapmanız tavsiye edilen bir durumdur.

İnternetten yapacağınız basit bir araştırma ile kolaylıkla pek çok cast ajansına ulaşabilmeniz mümkündür. Mutlaka telefon ile arayarak randevu almalı ve görüşmelerinizde karar vermek aşamasında aceleci olmamalısınız. Mutlaka ikinci bir görüşme talep etmelisiniz görüştüğünüz kişilerle ve ya kurumlarla çok fazla etkilenseniz bile mutlaka cast ajansı seçimi öncesi ikinci bir görüşme yapılmalıdır.

Referansları Mutlaka İnceleyin

Her sektörde olduğu gibi yapımcılıkta da referanslar oldukça önemlidir. bu anlamda seçim yapmadan önce görüştüğünüz ajansların geçmişteki çalışmalarına mutlaka göz atmalısınız. Daha önce çekilen diziler, filmler ve ya reklam çekimleri, şirketlerin ne denli başarılı olduğu konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir. Bu veriler için ajansların resmi iletişim sitelerinden ulaşmanız mümkündür.

Siteleri ziyaret ederken internetin koca bir bilgi çöplüğü olduğunu ve bu sektörde pek çok kötü niyetli kişi ve ya kurum olduğunu da kesinlikle göz ardı etmemelisiniz. Herhangi bir çalışmayı bir ajans referans olarak gösteriyorsa, mutlaka söz konusu çalışmayı bir şekilde izleyin. Tüm çekimlerin finalinde görev alan ajansların isimleri yer almaktadır. Bu araştırma cast ajansı seçimi konusunda size yardımcı olabilir.

Ajanslarla Çalışan Kişileri Araştırın

Carmen Ajans ile yapacağınız çalışmalar öncesinde, söz konusu ajansın daha önce kiminle çalıştığı hayati önem taşımaktadır. bu kişilerin yükselişleri tabi ki kendi çabaları, kişisel becerileri ve eğitimleri ile ilişkili olsa da, çalıştıkları ajansların da onlara sağladığı avantajlar kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Ünlü insanların görev alacakları projelerin anlaşmaları cast ajansları tarafından y6apılmakta ve bu kişilerin çalışma sürecince ya da takip eden süreçte menajerlik faaliyetleri yine cast ajansları aracılığıyla yürütülebilmektedir. Böyle bir durumda, ünlüler ister belirlenmiş bir projeye seçim yoluyla dahil olsunlar, isterlerse de kayıt altındayken bir proje onlar için çalışılıyor olsun bunlar tamamen ajansın maharetleridir.

Cast ajansı seçimi söz konusu olduğunda belirtilen noktalara dikkat edildiğinde, yaşanabilecek olumsuz durumlar büyük ölçüde engellenebilir. Yapım sektöründe başarıya ulaşabilmek için pek çok değişkenin olduğunu çok doğru bir ajansla çalışılsa bile, bazı faktörlerin tamamen kişi ile ilgili olduğunu da bilmek gerekir.

 

Diğer makalemize https://ozgurdunya.net/oyunculuk-basvurusu-nasil-yapilir/ adresinden bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir