CHP’li Kuşoğlu açıkladı: Kılıçdaroğlu ‘Hacıbektaş’ta Erdoğan’ı karşılayın, protestoya meydan vermeyin’ talimatı vermiş

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, KRT’de Semra Topçu’nun “Haftasonu Panoraması” programına konuk oldu. Kuşoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın cemevi ziyareti ve Hacı Bektaş Veli aktifliklerine birinci kere katılmasını kıymetlendirdi. Kuşoğlu, şunları söyledi:

“İktidarda olduğu müddet boyunca, ondan öncesi de var, cemevlerini ibadethane olarak görmeyen daima olarak eleştiren bir Cumhurbaşkanının, bir AKP önderinin bugün cemevlerini ziyarete gitmesi, Hacı Bektaş’a birinci kere gidiyor olması ki, şimdiye kadar çabucak hemen tüm Başbakanlar, Cumhurbaşkanları Hacı Bektaş ziyareti yapmışlardır; bu 751. anmaydı, hepsi ondan evvelki anmalara katılmışlardır. Bunlara mutlu oluyorum aslında, bu tutum olağanda toplumsal barışı sağlaması gereken ziyaretler, ülkenin cumhurbaşkanı birinci kere ziyarette bulunuyor, bu hoş bir hadise… Lakin samimi bir ziyaret değil. Maksat siyaseten kullanmak. Yeniden de önceki akşam Genel Liderim Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştüğüm vakit; ‘belediye lideri ile görüştüğünü talimat verdiğini, Cumhurbaşkanının karşılamasına katılmasını, protestoya meydan verilmemesi talimatını verdiğini’ söyledi.”

Kuşoğlu, Erdoğan’ın ziyareti ile ilgili olarak ayrıyeten, “Bunun samimiyetsiz bir yaklaşım olduğu aşikâr, çok fazla ilgi çekeceğini düşünmüyorum. Bitmiş bir iktidar kelam konusu, ne yaparlarsa yapsınlar tutunamayacaklar” dedi.