Clubhouse indirmek isteyen Android kullanıcıları dikkat!

Clubhouse indirmek isteyen Android kullanıcıları dikkat!
Clubhouse indirmek isteyen Android kullanıcıları dikkat!

Clubhouse uygulaması şimdilik yalnızca iPhone sahipleri tarafından kullanılabiliyor ve davetiyeyle üye olunabiliyor. Uygulama popüler isimler tarafından paylaşıldıkça popülaritesi de büyük bir artış yaşadı. Ancak uygulamayla ilgili önemli bir güvenlik problemi ortaya çıktı.

ANDROID KULLANICILARI DİKKAT

Geçtiğimiz yıl kurulan Clubhouse uygulaması, yalnızca iPhone cihazlarda kullanılabiliyor. Daha doğrusu iOS işletim sistemine sahip olan mobil cihazlarda kullanılabiliyor. App Store’dan indirilen uygulamaya davetiyeyle veya bekleme listesine isminizi yazdırarak üye olabiliyorsunuz.

Bir anda popülaritesi artan Clubhouse uygulamasının Android tarafında resmi bir uygulaması olmamasına rağmen Play Store’da benzer isimde uygulamalar yer alıyor. Bu uygulamaların birçoğunda isim ve görsel aynı. Bu uygulamalara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Resmi olmayan bu uygulamaların kötü amaçlı kişiler tarafından Android kullanıcılarını kandırmak amaçlı yüklendikleri görülüyor.

CLUBHOUSE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Clubhouse geliştiricileri Android verisyonu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Clubhouse’un Android versiyonunun Nisan 2021 gibi uygulama markette olması bekleniyor. Android kullanıcılarına yakında Play Store’da resmi olarak yayınlanacak uygulamayı beklemesini öneriyoruz.

KAYNAK: HABER7
Abone Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*