Defne Samyeli’den şiddet itirafı

Defne Samyeli'den şiddet itirafı

Bir mekandan kucağındaki yiyecek poşetleriyle maskesiz olarak çıkan oyuncu Defne Samyeli, kadına karşı şiddetin zihinsel devrim ve eğitimle önleneceğini söyleyip, “Ben de dahil şiddete uğramayan kadın yoktur ama ben fiziksel şiddete uğramadım” dedi.

Defne Samyeli'den şiddet itirafı

Sadece kadına değil, her canlıya şiddetin karşısında olduğunu söyleyen Defne Samyeli, şiddete uğradığını ancak fiziksel olarak şiddete maruz kalmadığını söyleyip sözlerine şöyle devam etti; “Sadece kadına değil, canlıya, erkeğe, herkese karşı psikolojik sosyal, ekonomik, fiziksel şiddetin tümden değiştirilmesi için bu zihniyet devrimi içerisinde nasıl yetiştirildiğimiz ve eğitimin rolünün çok büyük olduğuna inanıyorum.”

Defne Samyeli'den şiddet itirafı

“Bunun için pek çok laf söyleniyor ama kalıcı adımların atılması çok zor. Kadınlar korunmuyor ki ceza caydırıcı olsa ne önemi var? Kadınlar gidip şikayet ediyorlar ‘Bu adam beni öldürecek bakın’ diye ve sonra kadınlar öldürülüyor. Mantalite devrimine ihtiyaç var diyorum. Ben de mutlaka şiddete uğramışımdır, uğramayan kadın yoktur ama fiziksel şiddete uğramadım.”

Defne Samyeli'den şiddet itirafı

Rol aldığı dizinin tadında bittiğini ve üzgün olmadığını anlatan Defne Samyeli, ayrıca uluslararası bir film projesi ile ilgili olarak toplantı yaptığını belirtti. “Televizyon programları ve konserlere ağırlık vereceğim bu ara” diyen Defne Samyeli, şöyle konuştu: Evet dizi bitti, üzgün falan değilim bence tadında bitti. Seyircinin reyting olarak fazla kucaklamadığı projeler hem yapım şirketlerini hem de kanalları yoruyor.”

Defne Samyeli'den şiddet itirafı

“Tadında bitmesi iyi oldu. Ben yazın sahnede olacağımı düşünüyorum içimden bir ses öyle söylüyor. Yeni projelerin de hayallerim var. Güzel bir uluslararası film projesi var, onun çalışmalarını yapıyoruz. Bizim hayatımız güzel keyfimiz yerinde.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir