Demokrat Parti’ye ‘Gereğini yapın’ diye seslenen Gazeteci Melik Yiğitel İlçe Lideri Gürcan Alkan tarafından açık açık tehdit edildi: Sıra sende

Demokrat Parti Genel Genel Lider Yardımcısı Cemal Enginyurt, iki gün evvel katıldığı canlı yayında Gazeteci Latif Şimşek’e saldırdı. Enginyurt, daha sonra müdafaasına buyruk verip Şimşek’i darp ettirdi. Şimşek’in yaralı kurtulduğu akın Türkiye’yi ayağa kaldırdı.

Latif Şimşek’in hata duyurusunda bulunduğu Enginyurt hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan belge Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Gözaltına alınan Enginyurt’un müdafaası Emrah Topal’ın sabıkası kabarık çıktı. Saldırganın, “kasten öldürme, taammüden yaralama, tehdit, ruhsatsız silah bulundurma ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma” suçlarından kaydı olduğu öğrenildi.

Gelişmelerin akabinde toplumsal medya hesabından Cemal Enginyurt’a reaksiyon gösteren ve Demokrat Parti’ye seslenerek gereğinin yapılması gerektiğini söyleyen Gazeteci Melik Yiğitel skandal bir reaksiyonla karşılaştı.

“SIRA SENDE” DİYEREK AÇIK AÇIK GÖZDAĞI VERDİ

Paylaşımında, “Utanç verici… Bu saldırgan bir milletvekili! Bu saldırgan bir partinin genel lider yardımcısı! Demokrat Parti olarak sizi de gereğini yapmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer veren Yiğitel, Demokrat Parti Aliağa İlçe Lideri Gürcan Alkan tarafından açık açık tehdit edildi. Yiğitel’in paylaşımına cevap veren Gürcan Alkan, “Sıra sende” ifadesini kullandı.

GÜLTEKİN UYSAL’A SESLENDİ: SİZ Mİ TALİMAT VERİYORSUNUZ?

Gazeteci Melik Yiğitel, Canlı yayında bir gazeteciyi öldüresiye döven partinin mensubunun pişkin karşılığının akabinde bir paylaşımda daha bulundu. Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’a seslenen Yiğitel, “Demokrat Parti ilçe Lideriniz alenen beni tehdit ediyor. Bunlar sizin talimatınızla mı oluyor Sayın Uysal? “ diye sordu.