Donald Trump Twitter’a geri dönüyor! Elon Musk konuştu!

Elon Musk, birçok kişinin uzun süredir şüphelendiği şeyi nihayet doğruladı: Donald Trump’ın Twitter‘a geri dönmesine izin verecek.

Financial Times ile yaptığı röportajda Musk, Twitter’ı satın alma anlaşması kapandığında Trump’ı eski görevine iade edeceğini söyledi. Musk, eski başkanın platforma geri dönmesine izin verip vermeyeceğine ilişkin bir soruya yanıt olarak, “Sanırım cevap, kalıcı yasağı tersine çevireceğimdir” dedi. “Açıkçası henüz Twitter sahibi değilim. Yani bu kesinlikle olacak bir şey değil” ifadelerini ekledi.

Elon Musk, Donald Trump’ın Twitter yasağı hakkında konuştu

Musk, Twitter’ın Trump‘ı yasaklama kararına katılmadığını uzun süredir açıkça belirtmiş olsa da, ilk kez açıkça bu durumu “tersine çevireceğini” söyledi. Musk, “Bence yasaklar, herkesin fikrini dile getirebileceği bir şehir meydanı olarak Twitter’a duyulan güveni temelden sarsıyor” dedi. Kalıcı yasakların “bot veya spam dolandırıcılık hesapları olan hesaplar” için ayrılması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Musk’ın Trump’ı geri getirip getiremeyeceği önemli bir soruydu ve şirketin kendi yöneticileri, çalışanlara Musk’ın şirketi hangi yöne götüreceğini bilmediklerini söylediler. Çalışanlar, Musk’ın şirketin güven ve güvenlikle ilgili birçok politikasını tersine çevirebileceğinden ve çevrimiçi kötüye kullanım ve yanlış bilgilendirmeyle mücadelede kaydettikleri ilerlemeyi tersine çevirebileceğinden endişe duyuyorlar.

Musk, “dünyaya zarar veren” hesapların yine de geçici olarak askıya alma veya bireysel tweet’lerin silinmesi ile cezalandırılabileceğini söyledi. Ancak kendisi ve Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey, kalıcı yasakların “son derece nadir olması gerektiğine” inanıyor. Twitter, yorum talebine hemen yanıt vermedi.