Erdoğan’dan ‘Elon Musk’ talimatı: Özel olarak görevlendirdi

Erdoğan'dan 'Elon Musk' talimatı: Özel olarak görevlendirdi
Erdoğan'dan 'Elon Musk' talimatı: Özel olarak görevlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teknoloji devleri Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’la yaptığı görüşme henüz gündemdeki yerini korurken, yeni bir açıklama geldi. 

“MUSK İLE SÜREKLİ İRTİBAT HALİNDE OLACAKLAR”

Cuma namazı çıkışında gazetecilere açıklama yapan Erdoğan, Musk’la görüşmesiyle ilgili bundan sonra atılacak adımlara işaret ederek, “Müşterek neler yapabiliriz bu konuda ben de bir arkadaşımızı görevlendirerek, Elon Musk ile sürekli irtibat halinde olacaklar” dedi.  

ERDOĞAN, ELON MUSK İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Elon Musk arasında geçen telefon görüşmesinin detaylarına ilişkin Erdoğan’ın BiP ve Telegram hesaplarından şu paylaşım yapılmıştı:

“Sevgili kardeşim, bugün Tesla ve SpaceX’in Kurucusu Elon Musk ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmede, Türkiye’deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususları ele aldık. Teknoloji alanında ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeyi ve milletimize fayda sağlama amacıyla bu alanda atılan her adımı desteklemeyi sürdüreceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Elon Musk.

SpaceX, Türksat 5A fırlatışıyla bir ilki gerçekleştirmişti

8 Ocak tarihinde Türksat 5A uydusu Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketinin Falcon 9 roketiyle uzaya gönderilmişti. Ülkemiz için büyük önem taşıyan Türksat 5A haberleşme uydusu başarılı bir şekilde yörüngedeki yerini aldı. Türksat 5A uydusunun fırlatılışı 2021 yılının ilk yörüngeye yerleştirme görevi olarak tarihe geçmişti.

KAYNAK: HABER7
Abone Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*