Fenomen köpek Boji, kripto projesiyle düzgünlüğe öncü oluyor

Toplu taşımada özgürce seyahat etmesi ve tüm İstanbulluların sempatisini kazanmasıyla geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin gündemine oturan fenomen köpek Boji, sokak hayvanlarının şartlarını uygunlaştırmayı amaçlayan bir kripto para projesine dönüştü.

3 Nisan’da duyurulan ve şeffaflık temelinde topluluk odaklı bir proje olmayı hedefleyen Boji Token, süreç fiyatlarının bir kısmını sahipsiz hayvanların konakladığı barınaklara bağışlayan bir yeterlilik hareketi olarak hayata geçirildi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Boji Token Türkiye Müdürü Ümit Coşgun, “Boji Token olarak temelde, hayvanlar için şartları güzelleştirmeyi ve dünyayı hayvanlar için daha düzgün bir ömür alanı haline dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Bunu yaparken, blokzinciri teknolojisiyle geliştirilen projelerin tesirli olacağına inanıyoruz” dedi.

İŞLEM FİYATLARININ YÜZDE 2’Sİ BARINAKLARA

Boji Token, Binance Smart Chain olarak bilinen ve BEP20 olarak kısaltılan blokzinciri üzerinde çalışıyor. Piyasaya toplamda 700 trilyon adet sürülmesi planlanan Boji Token, süreç fiyatlarından kesilen %2’lik hissesi köpek barınaklarına dağıtılmak üzere, mama ve öteki gereksinimler için bağış fonu olarak pahalandırıyor.

Gerçekleştirilen süreçlerden elde edilen bütçeyle birinci etkinliklerini Tekirdağ Köpek Köyü’nde yaptıklarını belirten Ümit Coşgun, “Gönüllü insanların kişisel gayretleriyle kurulan köpek barınakları, birçok sahipsiz köpeğe yuva oluyor.

Özellikle son periyotta ithal köpek mamalarının fiyatlarında görülen artış, gönüllüleri ve barınakları çok güç durumda bırakıyor. İstanbul’un fenomen köpeği Boji, çok kısa müddette herkesin sempatisini kazanmayı başardı.

Boji Token projemizle, Boji’nin toplumda oluşturduğu etkiyi büyük bir güzellik hareketine dönüştürmeyi hedefliyoruz. Tekirdağ Köpek Köyü’nde gerçekleştirdiğimiz mama dağıtımı aktifliği hem barınak gönüllülerinin gereksinimlerini bir nebze de olsa karşıladı, hem de köpek dostlarımızı memnun etti” tabirlerini kullandı.

“YOL HARİTASI VE TÜM DETAYLAR İNTERNET SİTESİNDE”

Hâlihazırda Boji’nin İstanbul metrosunda manilerden kaçmaya çalıştığı bir oyunun Boji Token internet sitesinden oynanabildiğini hatırlatan Boji Token Türkiye Müdürü Ümit Coşgun, değerlendirmelerini şu sözlerle sonlandırdı:

“Halihazırda PancakeSwap üzerinden süreç yapılabilen ve Coinmarketcap’te listelenen Boji Token, ilerleyen süreçte üreteceğimiz NFT koleksiyonları, Play To Earn oyunu ve projenin beşinci fazı için planladığımız NFT pazaryerinin temeli olacak.

Projeye dayanak olmak isteyen kripto para ve blokzinciri meraklıları, Boji Token’ı nasıl satın alabileceklerine ve yol haritamıza ait detaylı bilgiyi internet sitemizde bulabiliyor. Herkesi, sahipsiz sokak hayvanlarına daha yeterli şartlar sunmayı hedefleyen bu şeffaf düzgünlük hareketinin bir kesimi olmaya davet ediyoruz.”