‘Fırsatçılığa müsamaha yok’

EKONOMİ SERVİSİ – Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ‘Enflasyonla Mücadele Birlikten Berekete’ Programı kapsamında Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde konut sektörü temsilcileri ve temizlik sektöründe faaliyet gösteren iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

Bakan Nebati, konut temsilcileriyle yaptığı görüşmenin ardından şunları kaydetti: “Birlikten Berekete temasıyla konut sektöründe faaliyet gösteren iş insanlarımız ile bir araya geldik. Hepimizin ortak meselesi olan enflasyonla mücadelede vatandaşlarımızı rahatlatacak adımların atılması hususunda kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik. Çözüm alternatifleri üreterek yenilikçi uygulamalar geliştiren, iyi niyetli ve cesur girişimlerde bulunan kurumlarımızı sonuna kadar destekleyeceğimizin altını çizerek stokçuluğa ve fırsatçılığa kesinlikle müsamaha göstermeyeceğimizi ifade ettik. Bu kapsamda, konut sektörüne yönelik açıkladığımız destek paketi dahil olmak üzere piyasadaki fiyatları mercek altına alarak birçok sektöre ilişkin denetimlerimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyor, fiyat değişimlerini yakından takip ederek detaylı bir şekilde denetliyoruz.”

Nebati, temizlik sektörü temsilcileriyle görüşmesine ilişkin yaptığı açıklamada ise kamu olarak maliye politikası araçlarını etkin ve hızlı bir şekilde devreye alınan bu dönemde firmaların da ortak mücadelesi olan enflasyonla mücadelede atacağı tamamlayıcı nitelikteki cesur adımları önemsediklerini kaydetti.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.