İsrail, Gazze’ye hava saldırısı düzenledi: Askeri bölgeleri maksat aldılar

Filistin medyası, İsrail roketlerinin Gazze’deki tarım yerlerine düştüğünü söyledi, lakin İsrail ordusu, yerleşim bölgesini yöneten Filistinli küme Hamas’a ilişkin askeri bölgeleri amaç aldığını söyledi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, roket saldırısına cevap olarak, İsrail uçaklarının Gazze Şeridi’ndeki Hamas’a ilişkin birkaç noktayı vurduğu belirtildi.

El-Cezire’de yer alan habere nazaran, Gazze’de yahut İsrail’de can kaybı olduğuna dair bir rapor bildirilmedi. Hamas’tan hücumla ilgili şimdi bir cevap gelmedi. Yerleşim bölgesindeki öbür kümelerden saldırıyı üstlendiklerini bildiren rastgele bir açıklama da gelmedi.

Hava saldırısı, İsrail’in işgal ettiği Batı Şeria’da Cenin’e düzenlediği, üç Filistinlinin vefatı ve 10 Filistinlinin yaralanmasıyla sonuçlanan askeri baskınlardan bir gün sonra gerçekleşti. Yeniden cuma günü, bir İsrail müşahede balonu Gazze Şeridi’nin kuzeyinde parçalanarak yere düşmüştü.

Filistin haber ajansı Wafa, Cenin’de öldürülenlerin 24 yaşındaki Baraa Lahlouh, 23 yaşındaki Yusuf Salah ve 24 yaşındaki Laith Abu Suroor olduğunu bildirdi. Hamas, öldürülenlerden birinin kendi üyeleri ortasında olduğunu öne sürerken, Filistinli İslami Cihad ölen kişinin kendi örgütlerine mensup olduğunu argüman etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.