İstanbul’da tabancayla oynarken arkadaş katili oldu

İstanbul’un Sarıyer ilçesi Ayazağa Mahallesi gece saatlerinde trajik bir olaya sahne oldu.

Ailesi memleketlerine giden 20 yaşındaki Davut Kılınç, sinema izlemek için arkadaşlarını meskenine davet etti.

Kılınç, sinema izledikleri sırada, müteahhitlik yapan babasına ilişkin ruhsatlı tabancayı çıkararak arkadaşlarına gösterdi.

Evde bulunan 3 arkadaşından biri, Davut Kılınç’ın elinden tabancayı alarak oynamaya başladı. Bu sırada silah ateş aldı. Başından vurulan Kılınç, kanlar içinde yere yığıldı.

Hastanede hayatını kaybetti

Komşular, silah sesini ve arkadaşlarının çığlıklarını duyarak olay yerine koştu. Bir komşu, ambulans gelene kadar Davut Kılınç’ın başına tampon yaptı. Kılınç, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

Polis, tabancayla oynarken Davut Kılınç’ın vefatına neden olan 16 yaşındaki arkadaşını gözaltına aldı.

“Aile içi arbede sandık”

Bina sakinlerinden Yasemin Sezer, çıkan gürültüyü hengame sesi zannettiklerini belirterek “Önce bir gürültü, patırtı oldu. Korktuk, aile içi hengame diye. Polis ile ambulans gelince anladık bir vurulma olduğunu. İndik aşağıya, çocuk yerde yatıyordu. Başında da komşu bir bayan vardı. Başına havluyu koymuştu ancak çocuk orada can çekişiyordu. Ambulans aldı, götürdü. Akşam bir haber alamadık ancak sabah öğrendik ki ölmüş. Tam olarak ne olduğunu öğrenemedik lakin arkadaş ortasında olmuş diye duyduk” dedi.