Joao Pedro: “Ben ve ailem en hakikat tercihi verdik”

Fenerbahçe’nin yeni transferi Joao Pedro: “Fenerbahçe’yi Alex’ten çok dinledim”

Fenerbahçe ‘nin yeni transferlerinden Brezilya asıllı İtalyan futbolcu Joao Pedro, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Günün Röportajı’ programına konuk oldu. Mesleği ve Fenerbahçe’ye transfer süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan başarılı oyuncu, Fenerbahçe’nin kendisi için gerçek bir tercih olduğunu söz etti. Taraftarlara da takviyelerinden dolayı teşekkür eden Joao Pedro’nun açıklamaları…

ÇOK YETERLİ KARŞILANDIM

“Buradaki birinci günlerim çok uygun geçti. Yeni bir gruba geldiğiniz vakit biraz utangaç olabiliyorsunuz ancak birinci andan itibaren kadro arkadaşlarım tarafından çok uygun karşılandım. Bir oyuncunun kendini konutunda hissetmesi çok değerli. İnanılmaz bir atmosfer var. Benim yapmam gereken en kısa müddette buraya adapte olmak ve elimden geleni yapmak. Fenerbahçe’yi biliyordum lakin alışılmış çok ayrıntılı değil. Alex’ten burayı çok dinledim zira o benim için büyük bir isim. Bruno Alves daha evvelden ekip arkadaşımdı, onunla konuşmuştum. Christian’la konuştum. Çok fazla bilgi alma imkanım oldu. 3 sene öncede buraya eski ekibimle hazırlık maçı için gelmiştim. Taraftarların yaratmış olduğu o sıcak atmosferi gördüm. Bunlarda benim burayı seçmemi sağladı. Buraya gelirken biliyordum ki benim için gerçek tercih burasıydı.

FENERBAHÇE’Yİ TERCİH ETME SEBEPLERİMDEN BİRİ DE JORGE JESUS’TU

“Jorge Jesus büyük bir antrenör. Ona karşı daha evvel oynama fırsatı yakalamıştım. Flamengo kadrosunda inanılmaz işler yaptı. Oradaki elde ettiği muvaffakiyet Brezilya’da daha yakından tanınmasını sağladı. Kendisiyle tanışmıştım. Buraya gelme sebeplerimden bir tanesi de o. Her vakit kazanmayı isteyen bir teknik adam. Kazanamasa da oyuncularından her vakit elinden geleni yapmasını isteyen bir teknik yönetici.”

KAZANMAK DIŞINDA ÖBÜR BİR ŞEY DÜŞÜNEMEYİZ

“Bu kulübün ve taraftarın büyüklüğünden ötürü kazanmak dışında öbür hiçbir şey düşünemeyiz. Bunun için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz ve herkesin bunun için hazır olduğunu görüyorum.”

TARAFTARLARDAN ÇOK SAYIDA İLETİ ALDIM

“Benimle ilgili haberler çıkmaya başladığı birinci andan itibaren taraftarlardan bir sürü ileti aldım. Bir oyuncu için bu sevindirici bir gelişme. Ne kadar istendiğinizi gösteriyor lakin birebir vakitte üzerinizdeki sorumluluğu da arttırıyor. Bu şekil oyuncular bu sorumluluğun altından kalkabilecek oyunculardır. Bu stil yansılar bizim için sevindirici.”

TAKIMI GÜÇLENDİREN SAHA DIŞI BİRLİKTELİKTİR

“Her vakit ekip arkadaşlarına yardım etmeyi seven biriyim. İtalya’da da tarihi büyük bir kulüpte oynadım. Orada da saha dışında liderlik yapmaya çalışıyordum. Burada da elimden geldiğince saha dışında da arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışırım. Zira lakin bu biçimde başarılara ulaşabiliriz. Mesleğimde başarmak istediğim daha çok fazla şey var. Ekibi güçlendiren saha dışındaki birlikteliktir. Hayatı keyif alarak, eğlenerek yaşamaya çalışan birisiyim. Büyük bir kulüpte olduğumu biliyorum. Sorumluluklarım çerçevesinde elimden geleni yapmaya çalışacağım.”

BÜYÜLEYİCİ

“Başlangıçta yeni bir kent tedirginlik yaratır lakin ailemle kenti gezdik ve büyülendik. Hoş ve büyüleyici bir kent. Kocaman metropol. Oğlum taraftarlarımızın ne kadar büyük ve tutkulu olduğu görünce çok heyecanlandı. Maçlara gelmek için sabırsızlanıyor. Futbola aşık ve burada olduğu için çok memnun. Burada çok olumlu karşılandık. Kulübün büyüklüğü, bizim burada ne kadar istendiğimiz, kentin güzelliği… Bütün bunlara baktığımız vakit ben ve ailem en hakikat tercihi verdik.

Sezon başlarken kendime yeni amaçlar belirlerim. Performans olarak ulaşmak istediğim hedeflerim var lakin bunları sır olarak saklamak isterim. Dönem sonu söyleyebilirim.”

HER VAKİT ŞAMPİYONLUKLAR İÇİN OYNAYAN BİR GRUPTA OYNAMA HAYALİM VARDI 

“Futbola başlayabilmek için her şeyden evvel Tanrı’nın verdiği bir yeteneğiniz olması gerekiyor. Futbola aşık bir çocuktum. Yalnızca yetenek yetmiyor, çok çalışmanız gerekiyor. Hayatım boyunca çok çalıştım. Kolay olmadı lakin bu çalışmalarımın sonucunda son yıllarda başardıklarımla buraya gelmenin biletini aldım. Her vakit şampiyonluklar için oynayan bir grupta oynama hayalim vardı.”

FUTBOLDA AYRINTILAR FARK YARATIR

“Özellikle burada olduğu üzere yüksek düzeyde oynayan gruptaysanız, her olumlu ayrıntı fark yaratıyor. Çok hoş bir atmosfer var. Bu hoş ortam dönem boyunca bize yardımcı olacak kesinlikle zira dönem boyunca zorluklarda yaşayacağız. Yaşadığımız zorluklardan sahip olduğumuz birliktelik ve arkadaşlıkla çıkacağız. Her şeyi kazanmak istiyorsanız ufak ayrıntılar fark yaratıyor.”

“BU KULÜP ŞAMPİYONLUĞU HAK EDİYOR”

“Taraftarlarımıza beni çok hoş karşıladıkları için tekrardan teşekkür ediyorum. İnanılmazdı. Sahiden düzgün karşılanmak çok değerli. Huzurlu bir yerde olduğunuzu hissetmek çok değerli. Buraya geleli az bir müddet oldu ancak gördüm ki bu kulüpte çalışanlar, futbolcular, teknik grup, herkes tek bir amaç için odaklanmış. Bu kulüpte bunu hak ediyor. Hiç kuşku yok ki taraftarlarımızın dayanağı ardımızda olursa biz şampiyon olabiliriz.”