“Kapı kapı uçak arıyoruz”

"Kapı kapı uçak arıyoruz"
"Kapı kapı uçak arıyoruz"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Mürsel Alban, şimdiye kadar cumhurbaşkanının kullanımındaki “yazlık saray”ın maliyeti ve uçakların sayıları hakkındaki birçok soru sormasına rağmen yanıt alamadığını belirtti.

Daha önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın, “Kaç uçağınız var?” sorusunu, Tarım ve Orman Bakanlığı’na yönlendirdiğini hatırlatan Alban, “Devlet tam bir ciddiyetsizlik içinde yönetiliyor. Cumhurbaşkanı’na ait uçakları ve yazlık sarayı sordum, yanıt alamadım. Ben de bütün bakanlıklara ‘konu hakkında elinizde bilgi ve belge’ var mı diye tüm bakanlıklara sordum. Kapı kapı uçak arıyoruz” dedi.

CHP’li Alban, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başta olmak üzere, kabinede bulunan tüm bakanlara şu soruları yöneltti:

1- Bakanlığınız merkez ve taşra teşkilatı ile bakanlığınıza bağlı ilgili, ilişkili kurum ve kuruluşlarda Muğla ili Marmaris ilçesinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Yazlık Konutu ile ilgili olarak herhangi bir resmi bilgi ve belge mevcut mudur?

2- Cumhurbaşkanlığı makamınca kullanılan uçakların sayıları ve modelleri hakkında, bakanlığınız merkez ve taşra teşkilatı ile bakanlığınıza bağlı, ilgili, ilişkili kurum ve kuruluşlarda herhangi bir resmi bilgi ve belge mevcut mudur?

3- Var ise, bunların içerikleri nedir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*