Kenenin ısırdığı polis memuru hayatını kaybetti

Adana’nın Tufanbeyli ilçesine Kurban Bayramı için giden polis memuru, kene ısırması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nde vazifeli polis memuru Mesut Sayar (40) Kurban Bayramı’nda memleketi Tufanbeyli’nin Doğanbeyli Mahallesi’ne gitti.

Sayar’ı bayramın ikinci günü kene ısırdı. Kene ailesi tarafından çıkartılırken, Sayar Tufanbeyli Devlet Hastanesi’ne gitti.

Daha sonra ise meskenine geri döndü. İki gün sonra rahatsızlanan polis, Adana Kent Hastanesine oradan da Yüreğir Başşehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Mesut Sayar bu hastanede iki gün yattıktan sonra dün kötüleşerek hayatını kaybetti. Polisin cenazesi otopsi için isimli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

Morgdan bu sabah silah arkadaşlarının omuzlarında Türk bayrağına sarılı tabutu Buruk Mezarlığına getirildi.

Mezarda cenaze yıkandıktan sonra polis mangası tarafından alınan cenaze araca kondu. Bu sırada Mesut Sayar’ın annesi Şerife Sayar ve ablası Yasemin Karamık ağıtlar yakıp gözyaşlarına boğuldu. Annenin oğlunun fotoğrafına son bakışı yürekleri yaktı.

Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci de anne ve ablaya başsağlığı diledi. Bu sırada abla “kardeşimi kurtaramadık” diye ağladı. Cenaze toprağa verilmek üzere Doğanbeyli köyüne götürüldü.(İHA)