KYK’nın ‘yok’ dediği o tabelalar yurtlardan kaldırıldı

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi içerisinde yer alan KYK yurtlarında son 1.5 ayda arka arda yaşanan öğrenci vefatlarına ait savların başında gelen ‘Manevi Danışman’ odası ile ilgili fotoğrafın ortaya çıkmasının akabinde oda girişlerindeki tabelaların kaldırıldığı öğrenildi. Tabelaların akabinde İntiharları önlemek için yurt pencerelerinin kulplarının da kaldırıldığı bilgisi geldi.

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi içerisindeki öğrenci vefatlarına ait Kredi Yurtlar Kurumu’nun (KHK) ‘yok’ dediği ‘Manevi Danışman’ odası fotoğraflarının ortaya çıkmasının akabinde oda girişlerindeki tabelaların kaldırıldığı öğrenildi.

TABELALAR VE PENCERE KULPLARI KALDIRILDI

Akdeniz Üniversitesi yerleşkesindeki Bezm-i Alem Valide Sultan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yurdu’nda kalan Halil Gülçan 11 Mayıs’ta, akabinde birebir yerleşke içindeki Elmalılı Hamdi Yazır Öğrenci Yurdu’nda kalan Muhammet Emre Kandemir 23 Mayıs’ta, Turizm Rehberliği ikinci sınıf öğrencisi Muhammed Kaya ise 10 Haziran’da hayatını kaybetti.

3 öğrencinin vefatı polis kayıtlarına intihar olarak geçerken siyasetçiler ve STK’lar tarafından yapılan açıklamalarda, intiharların akabinde yurtlarda gayri resmi olarak ‘Manevi Danışman’ odaları kurulduğu, bu odalarda öğrencilerle özel görüşmeler yapıldığı belirtildi.

KYK yetkilileri “böyle bir durum yok” derken ‘Manevi Danışman’ odasının fotoğrafı ortaya çıktı. Fotoğrafın basında haber olmasının arkanın da  ‘Manevi Danışman’ tabelasını kaldırıldı.

Yurtlarda tabelaların akabinde İntiharları önlemek için yurt pencerelerinin kulplarının da kaldırıldığı bilgisi geldi.