Meclis’te ‘adaylık’ atışması: Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi?

Meclis'te 'adaylık' atışması: Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi?
Meclis'te 'adaylık' atışması: Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bütçe üzerinde yaptığı konuşmada, “İlk seçimlerde demokrasiyi getireceğiz, ilk seçimlerde adaleti getireceğiz, ilk seçimlerde liyakati getireceğiz, ilk seçimlerde alın terinin ne kadar değerli olduğunu bütün dünyaya anlatacağız, ilk seçimlerde Türkiye Cumhuriyeti devletini Londra’daki tefecilerden kurtaracağız; herkesin bunu bilmesi lazım” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri üzerine AK Parti sıralarından milletvekilleri, “Aday olabilecek misin?”, “Aday ol, aday!” diye seslendi.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, “Değerli arkadaşlarım, hangi noktaya geldiniz? Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi? Kim söyledi?” dedi. Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini CHP milletvekilleri “Bravo” sözleriyle alkışlarken Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:
“Ben ne istiyorum? Ben tek adam rejimi istemiyorum. Ben ülkesinde esnafın ensesinde boza pişiren bir yönetim istemiyorum. Ben parlamenter sistem istiyorum, demokratik, halkçı, parlamenter sistem istiyorum. Ben her kuruşun hesabını veren bir siyaset anlayışı istiyorum. Ben tehdit edildiğim zaman mal varlığımla “Aramazsanız, incelemezseniz, şerefsizsiniz” diyen bir siyaset istiyorum. Ben siyaseti zenginleşme aracı olarak gören bir kültürden gelmiyorum, ben siyaseti halka ve hakka hizmet eden bir anlayıştan geliyorum. Ben hiçbir zaman, hiçbir yerde haram lokmaya el uzatmadım, kimsenin hakkını, hukukunu çiğnemedim. Her zaman, her yerde adaletten yana oldum, adaleti her yerde savundum. Benim varlığımla beni tehdit edenlerin arkasında selam durmadım.”

BAHÇELİ: ÇOK MÜJDELİ BİR KONUŞMA OLDU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bütçe görüşmelerine verilen arada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla ilgili soru üzerine, “Çok müjdeli bir konuşma oldu. Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu anlaşıldı” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*