Medvedev: Ukrayna Kırım’a saldırırsa kıyameti olur

Rusya’nın eski Devlet Lideri ve şu anda Güvenlik Kurulu Lider Yardımcısı olan Dmitriy Medvedev, Ukrayna-Rusya Savaşı ve Rusya’nın batı ile ilgilerine dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

“Kırım’a hücum olursa, Ukrayna’nın kıyameti olur”

İHA’nın haberine nazaran; Medvedev, Ukrayna idaresinin Kırım’ı, Rusya’dan geri almak ve Kırım Köprüsü’ne atak düzenlemek üzere telaffuzlarına yönelik, “Zaman vakit bir grup açıklamalarla ortaya çıkan birtakım yüceltilmiş kanlı palyaçolar bizi tehdit etmeye çalışıyor. Kırım’a yönelik hücumdan bahsediyorum. Bu türlü bir şey olması durumunda Ukrayna için kıyamet günü gelecek. Çok süratli ve sert bir halde olacak ve saklanmak mümkün olmayacak. Yeniden de bu cins açıklamalarla genel durumu kışkırtmaya devam ediyorlar” sözlerini kullandı.

“Batılı ülkeler bizi kıskanıyor”

Batılı ülkeler ile yaşadıkları tansiyona de değinen Medvedev, “ABD ve birtakım Avrupa ülkelerinin hedefi, Rusya’nın gelişimini mümkün olduğunca engellemektir. Birçok istikametten bizi ve yeteneklerimizi kıskanıyorlar. Dünyayı olduğu üzere algılamalıyız. Ülkemiz tüm devletleri şad edemez. Şad etmeye çalışan devletler, egemenliklerini ya büsbütün ya da kısmen kaybederler. İşte o vakit oburlarının uydu devleti olursunuz. Çok uzun müddettir ülkemiz kendine yetiyor ve kimsen uydusu değil” halinde konuştu.