Mustafa Sarıgül: Cumhurbaşkanımıza kimsenin laf söylemesine müsaade vermeyiz

‘Affet Türkiye’ davetini duyurmak için çıktığı yolda Sakarya’nın Geyve ilçesinde bulunan Açık Ceza İnfaz Kurumu önüne gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, 250 bin mahkum için af isteğini yineledi. Sarıgül, bunun yanı sıra Enes Kanter’in, yaptığı paylaşımı kınadıklarını ve Cumhurbaşkanına yurt içi ve yurtdışından kimsenin laf söylemesine müsaade vermeyeceklerini lisana getirdi.

“CUMHURBAŞKANIMIZA KİMSENİN LAF SÖYLEMESİNE MÜSAADE VERMEYİZ”

Enes Kanter’in paylaşımını kınadıklarını söz eden Sarıgül, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımıza yurtiçi ve yurtdışından kimsenin laf söylemesine müsaade vermeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı bütün ulusumuzu temsil eden bir makamdır. Bu makama lisan uzatılmasına Türkiye Değişim Partisi olarak asla ve asla müsaade vermeyiz. Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı devletimizin makamıdır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, bütün ulusumuzu temsil etmektedir. O makama herkesin hürmet göstermek mecburiyeti vardır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı; atalarımızın, dedelerimizin, ecdadımızın bize bıraktığı son derece ulu bir makamdır. Bu makama lisan uzatılmasını katiyetle ve katiyen yanlışsız bulmayız ve esefle kınıyoruz” dedi.

“ANNE, BABALARIN EVLATLARINA KAVUŞMASI İÇİN ‘AFFET TÜRKİYE’M”

Geyve Açık Ceza İnfaz Kurumu önünde yaptığı basın açıklamasında mahkumlara af isteğini yineleyen Mustafa Sarıgül, “9 Nisan’da bir af davetinde bulundum. Yaptığımız davet siyasi değil, vicdani bir af davetidir. Toplumsal bir barışa muhtaçlık var. Kardeşlik hukuku için bir affa muhtaçlık var. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz şefkatlidir, her vakit için merhametlidir, bizim inançlarımız da her vakit sevgi lisanı ve affetme lisanı vardır. O nedenle annelerin, babaların evlatlarına kavuşması için ‘Affet Türkiye’m.’ İnanıyorum ki 250 binin üzerinde yazgı mahkumu, toplumsal barış affını beklemekte. Bu toplumsal barış affını daima birlikte sağlayacağımıza inanıyorum. Ve bir sefer daha Sakarya’dan diyorum ki ‘Affet Türkiye’m’” diye konuştu.

KAYNAK: İHA