Öğretmenlerin okula gitmesi mantıklı değil

Öğretmenlerin okula gitmesi mantıklı değil
Öğretmenlerin okula gitmesi mantıklı değil

Öğretmenlerin okula gitmesi mantıklı değil

Mustafa M. Bildircin

Covid-19 salgını kontrolden çıkınca Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tüm okullarda uzaktan eğitime geçilmesi kararı alırken öğretmenleri ise okula çağırdı.
MEB, uzaktan eğitimde, ‘dördüncü dönem’in başladığı 23 Kasım’dan üç gün uzaktan eğitimin detaylarını içeren bir genelge yayımladı.

Genelgede, zümre öğretmenleri ile rehber öğretmenlerin haftada bir gün okula gitmesi gerektiği belirtildi. Önceki gün yayımlanan yeni yazıda ise rehber ve zümre öğretmenlerinin birlikte yapacağı planlamaların ardından tüm öğretmenlerin haftada bir gün okulda olması istendi.

MEB’in öğretmenlerin enerjisini boşa kullandığını savunan Eğitim Uzmanı Ali Taştan, kararı BirGün’e değerlendirdi. Söz konusu uygulamanın günde 250 bine yakın öğretmenin hareket halinde olmasına yol açacağının altını çizen Taştan, “Bu öğretmenlerin büyük bölümü büyükşehirlerde ve okullarına gitmek için toplutaşıma kullanıyor” diyerek sosyal hareketliliğin artacağı uyarısında bulundu.

Öğretmenlerin bu dönemde okulda yapması gereken bir iş olmadığını ifade eden Taştan, şunları söyledi: “Öğretmenlerden hiçbir iş yapmadan, okulda bulunmaları isteniyor. Mantıklı bir açıklaması yok. Öğretmenler uzaktan eğitimi tüm gayretleriyle evlerinden sürdürüyor. Görevlerini büyük bir özveriyle devam ettiriyorlar. Ancak bu uygulama, öğretmenlerin enerjisini boş yere kullandırmaktan başka bir işe yaramayacak.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*