Rasim Öztekin’in eşi o haberlere isyan etti

Rasim Öztekin’in eşi o haberlere isyan etti

Usta oyuncu Rasim Öztekin’in pandemiden korktuğu için sağlık kontrollerini ihmal ettiği şeklinde medyada yer alan bazı haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Esra Kazancıbaşı Öztekin şu açıklamayı yaptı:

Rasim Öztekin’in eşi o haberlere isyan etti

“Her yaştan, her kesimden insanın ‘ağabey’ diye hitap ettiği eşim Rasim Öztekin, mizahın, toplumsal hoşgörünün ve saygının sembolü olduğu kadar, pandemi döneminde de sağlık kontrollerini asla aksatmayarak örnek davranış sergileyen hastalardan biriydi. Bu konuda ortaya atılan asılsız iddiaların, onu seven, rol modeli olarak gören milyonlarca hayranına sağlık konusunda yanlış örnek teşkil edebileceğinin kaygısıyla bu bilgilendirmeyi kardiyoloji doktorunun açıklamalarıyla birlikte yapma gereği duydum.”

30 OCAK’TA HASTANEDE KALP KONTROLÜNDEN GEÇMİŞTİ

Rasim Öztekin’in eşi o haberlere isyan etti

“Medyada yer alan asılsız bazı haberlerin aksine en son 30 Ocak’ta Memorial Ataşehir Hastanesi’nde kalp kontrolünden geçmişti. Kan- idrar testlerinin, elektro ve EKO çekiminin yanısıra kalp pil kontrolü de yapılmıştı. Vefat etmeseydi, iki gün sonra diş hekimi Prof. Dr. Hakan Özyuvacı ile randevusuna da gidecekti. Yine geçtiğimiz Haziran ayında geçirdiği önemli ritm bozukluğunun tedavisi için kalbine şok tedavisi uygulanmıştı.

Rasim Öztekin’in eşi o haberlere isyan etti

Eşime kalp pilini takan ve tam 12 yıldır sağlık kontrollerini düzenli olarak yapan Memorial Ataşehir Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Şefi Prof. Dr. İzzet Erdinler’in bu konuyla ilgili açıklamasını aşağıda paylaşıyorum”:

Rasim Öztekin’in eşi o haberlere isyan etti

“Sevgili hastam Rasim Öztekin’i ilk kez 2009 yılında kalp yetersizliği ve zatürre nedeni ile Siyami Ersek Hastanesi’nde gördüm. Kalp yetersizliği için ilaç tedavisine ek olarak üç telli Biventriküler ICD takıldı. Son bir yılda ritim bozukluğu için ilaç ve şok tedavisi uygulanmış, kontrolleri düzenli olarak yapılmıştır.

Rasim Öztekin’in eşi o haberlere isyan etti

Mart 2020’den sonra iki kez kontrolü yapılmıştır. Son kontrolünde yeni olumsuz bulgu gözlenmemişti. Beş yıl önce yapılan anjiografide kritik darlık saptanmamıştı, ancak kendisine kontrol amaçlı anjiografi yapılması planlanıyordu.”

AMELİYAT DEĞİL, KONTROL ANJİYOSU

Rasim Öztekin’in eşi o haberlere isyan etti

Prof. Dr. İzzet Erdinler’in de belirttiği gibi önerilen işlem bir ameliyat değil, kontrol amaçlı anjiyoydu. Ancak acil anjiyo gerektiren bir sıkıntısı, bulgusu olmadığından sadece kontrol amaçlı olarak planlanan bu anjiyoyu Rasim, zaruri bir durum olmadığı için COVID-19 aşısı olduktan sonra yaptırmak istiyordu. İddia edilenlerin aksine önümüzdeki günlerde yani pandemi döneminde anjiyo da olacaktı. Eşimin 2009’da geçirdiği çok ciddi, yaşamsal riski yüksek ve 2,5 ayı çoğunlukla yoğun bakımda geçen hastane günlerinde savaş verdiği ileri kalp yetmezliği tablosu sonrasında, 12 yıl boyunca pek çok başarılı film ve dizide yer alacak sağlık standartını yakalamasında sağlık kontrollerine, sağlığına ve yaşam şekline gösterdiği bu özen yatmaktadır.

KAVUK TÖRENİ’NDE PANDEMİ İLE MÜCADELE EDEN SAĞLIK ORDUMUZU ALKIŞLATMIŞTI!

Rasim Öztekin’in eşi o haberlere isyan etti

Başta hekimler, hemşireler olmak üzere tüm sağlık personeline yürekten saygı duyan bir sanatçıydı. Kavuk devir teslim töreninde pandemiye karşı mücadele veren tüm sağlık personelini Harbiye Açık Hava’yı dolduran yaklaşık bin 500 kişiye alkışlatmıştı. Maske, mesafe başta olmak üzere pandemi kurallarına uymak, COVID-19’la mücadele eden tüm sağlık personeline saygı duymak en özen gösterdiği konuların başında gelirdi. Hastalıklara karşı farkındalık yaratabilmek amacıyla “Rasim Öztekin’le Kalp Yetersizliği Sohbetleri” ve “İçimizdeki Balon: Aort Anevrizması” gibi pek çok sosyal sorumluluk projesinde de yer almıştı.

Rasim Öztekin’in eşi o haberlere isyan etti

Dün 14 Mart Tıp Bayramı’ydı. Aşkım, kocam, hayat arkadaşım Rasim Öztekin’i pandemi ile mücadele eden sağlık ordumuzu alkışlattığı bu video ile anmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir