Seramik Cephe Kaplama Hakkında Her Şey

Yapının sağır cephesine seramik cephe kaplama sistemi uygulanmaktadır. Seramik dış cephe kaplama sisteminin alüminyum klipsli, kanallı veya tutkallı sistemlerde kullanıldığı söylenebilir. Bu sistemler özellikle leke yapmamaları ve atmosferik değişikliklerden etkilenmemeleri ve ısı dayanımlarının çok yüksek olması nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.

Siz de bu avantajlardan yararlanmak ve seramik cephe kaplama sistemi hakkında bilgi almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Kullanılan malzeme türleri ve kullanılan yöntemler ekibimiz tarafından belirlenecektir. Bu nedenle seramik cephe kaplama sisteminin türünü anlamak çok önemlidir.

Düzenleme Sistemi

Klips sisteminin seramik dış cephe boyasında uygulanması aşağıdaki gibidir. Seramik, alüminyum taşıyıcı profil üzerine paslanmaz çelik görünümlü bir klips ile sabitlenerek ilgili uygulamalara olanak sağlar. Bu durumda çok ekonomik ve güvenli bir seramik cephe kaplama sistemine sahip olursunuz. Bu klipsli seramik dış cephe boyası sistemi tüm ebatlar için uygundur.

Gizli Kanal Sistemi

Gizli kanal sisteminin seramik cephe sistemindeki uygulaması aşağıdaki gibidir. Seramik, alüminyum klipsler yardımı ile destek yapısı üzerine sabitlenir. Genellikle 60 x 60 cm, 60 x 120 cm, 50 x 100 cm gibi malzemeler kullanılarak uygulanır. Gizli kanallı seramik cephelere ihtiyacınız varsa hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimizle size yardımcı olabiliriz.

Kapalı Eklem Sistemi

Seramik dış cephe boyasında bulunan kapalı bağlantı sistemi, dikey ve yatay montaj için özel alüminyum profillere sahip bir malzemedir. Burada açık derzli yapıştırma sisteminden farklı olarak sistemler arasındaki derzler kapalıdır.

Yapışkan Sistem

Yapıştırıcı sistemin seramik dış cephe sistemindeki uygulaması aşağıdaki gibidir. Seramikleri alüminyum taşıyıcı profillere monte etmek için geçici bant ve yüksek mukavemetli poliüretan esaslı malzemeler kullanılır. Bu malzeme esnekliğini kolay kolay kaybetmez. Bu nedenle en güçlü malzemelerden biridir.

Seramik dış cephe kaplama sisteminde yapıştırma sisteminin en ekonomik yöntem olduğu söylenebilir. Bu esnada tüm seramik ebatlarında uygun uygulamalar yapılabilir ve derzin açılıp kapanması seçilebilir. Bu seçeneklerden hangisinin size daha uygun olduğunu belirlemek için Ankara’daki firmamızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Seramik Cephe Kaplaması Nasıl Seçilir?

Seramik cephe kaplamalarının yukarıdaki avantajlarının binanız için etkili olmasını istiyorsanız, ancak bütçenize göre kaliteli seramik dış cephe kaplamaları nasıl yapılacağını düşünüyorsanız hemen firmamıza gelin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir