Sinem Çiçek’in kuşkulu mevtinde yeni detaylar ortaya çıktı

İzmir’de yaşayan 18 yaşındaki Sinem Çiçek, 26 Temmuz’da iş görüşmesi için Bornova’daki bir restorana gitti. Akşam meskene dönmeyince endişelenen ailesi, kayıp müracaatında bulundu. Çok geçmeden kızlarının yol üzerinde baygın biçimde bulunup hastaneye sevk edildiğini öğrenen aile, çabucak hastaneye gitti. Sinem tüm müdahalelere karşın olayın sonraki günü hayatını kaybederken, kanında yüksek ölçüde uyuşturucu olduğu tespit edildi.

Öte yandan Sinem polisler tarafından bulunduğunda yakınında da üzeri kanlı, yüzünde darp izleri olan motosikletli bir kişi tespit edildi. Üzerinde Sinem’in cep telefonu bulunan ve gözaltına alınan Burak K. “gasp” kabahatinden tutuklandı. Olayda pek çok kuşkulu durum olduğuna dikkat çeken hala Pınar Doğrucu ise bu çelişkilerin bir an evvel çözülerek hatalıların ceza almasını istedi.

“ARKADAŞLARININ SÖZLERİ ÇELİŞKİLİ”

Yeğeninin motor almak istediğini, bu sebeple de olay günü iş görüşmesine gittiğini belirten Pınar Doğrucu, “Yeğenim kendine motor almak istiyordu. İnternetten ikinci el motor almak için biriyle tanışmış ve motor parasını biriktirmek için işe girmek istemiş. Motoru alacağı bireyden kendisini iş görüşmesine götürmesi için ricada bulunmuş. Yeğenim 26 Temmuz’da o şahısla motora binip iş görüşmesine gitmiş ve işe alınmış. İş görüşmesi sonrası motorcu arkadaşına Helin diye bir arkadaşının meskenine gideceğini söyleyip, kendisini oraya bırakmasını istemiş. Arkadaşı da yeğenimi bırakıp gitmiş. Bu da kamera kayıtlarında var. Lakin yeğenimin arkadaşları Helin ve Berfin çelişkili tabirler kullanıyor. Arkadaşları Sinem’in meskene hudutlu bir biçimde geldiğini söylüyorlar fakat kamerada evvel Sinem’in konuta gittiği, sonra arkadaşlarının konuta gittiği görülüyor. Ayrıyeten yeğenimi motorla bırakan arkadaşı da Sinem’in işe alındığı için çok memnun olduğunu söylüyor. Arkadaşları yeğenimin 10 dakika durup birinin motoruyla meskenden ayrıldığını tabir ediyor lakin kamera kayıtlarında Sinem’in yarım saat konutta durduğu ve motorla değil beyaz bir araçla gittiği görülüyor” sözlerini kullandı.

“YEĞENİMİN YAKININDA BİR ŞAHIS BULUNMUŞ”

Yeğenine ulaşamayan ailesinin kayıp müracaatında bulunduğunu ve akabinde kızlarının Ege Üniversitesi Hastanesinde tedaviye alındığını öğrendiklerini aktaran Doğrucu, “Sinem akşam saatlerinde trafik polisleri tarafından yolda bulunmuş ve hastaneye sevk edilmiş. Sinem’in bedeninde çok ağır ölçüde uyuşturucu bulunmuş. Böbrekleri iflas etmiş ve 42 derece ateşi varmış. Tabipler, yeğenimin hayati tehlikesinin yüksek olduğunu belirtmiş. Bu sırada Sinem’in bulunduğu yerde bulunan Burak K. isimli şahıs da o sırada karakolda tabir veriyormuş. Bu şahıs, olay yerinde Sinem’in 5-10 metre ardında bulunmuş. Üzeri kanlı ve yüzünde boğuşma izleri varmış. Polisler tarafından yakalandığında üzerinden Sinem’in cep telefonu çıkmış. Sonraki gün de tüm müdahalelere karşın Sinem’i kaybettik” diye konuştu.

“BİRKAÇ KİŞİNİN İSMİNİ ZİKRETMİŞ”

Yeğeninin polisler tarafından bulunduğunda yarı baygın biçimde birkaç kişinin isminden bahsettiğini öne süren hala Doğrucu, şöyle konuştu:

“Yeğenim, Cengiz ya da Cüneyt ile Ömer diye isimlerden bahsetmiş. ’Bu bireyler nerede, bana tecavüz etmeye kalktılar’ diye bağırmış. İsimlerini zikrettiğine nazaran tanıdığı birileri de olabilir ancak bizim tanıdığımız bireyler değil. Sinem’in arkadaşları çelişkili konuşuyor. Sinem’i alan beyaz arabayı süren kişi kim bilmiyoruz. Sinem’in yanında bulunan kişiyi tanımıyoruz. Sinem’in zikrettiği isimler kim bilmiyoruz. Bunların bir an evvel araştırılmasını istiyoruz. Bu olay, Sinem’in iş görüşmesine gittikten sonra kaybolduğu sanılıyor lakin durum daha farklı. Bu olayda parmağı olan kim varsa olayın aydınlanması lazım. Burak K. isimli şahsın da gasp ve cinsel istismardan değil cinayetten yargılanmasını istiyoruz. Sinem’in kız arkadaşlarının telefonlarının incelenmesini istiyoruz. Bu kızlar Sinem’in yeni tanıştığı şahıslar. O arkadaşları da bu işin içinde olabilir.”