Sivas’ta kayıp olarak aranan çocuk bulundu

Diyarbakır’dan çobanlık yapmak için ailesiyle Sivas’a giden Mehmet Demir’in (13) Serpincik köyü civarındaki konutlarına dönmemesi üzerine ailesi, 112 Acil Davet Merkezini arayarak kayıp ihbarında bulundu.

Bölgeye AFAD, jandarma ve istekli arama kurtarma takımları sevk edildi. Gruplar, Serpincik Gölü başta olmak üzere bölgede arama yaptı. Aramada jandarma iz takip köpeği Peron da kullanıldı.

Kaybolan Demir’in kardeşi Miran Demir, ağabeyinin oyun oynarken yanlarından uzaklaştığını ve dün geceden bu yana kendisinden haber alamadıklarını söyledi.

GECEYİ MESCİTTE GEÇİRMİŞ

AFAD ve jandarma takımlarının Demir’in kaybolduğu bölgede arama yaptığı sırada kayıp çocuğun kent merkezinde olduğu tarafında bilgi geldi. Takımlar, Mehmet Demir’i İnönü Caddesi’nde gezinirken bularak ailesine teslim etti.

Mehmet Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, sıkıldığı için gezmek üzere vilayet merkezine geldiğini ve geceyi bir mescitte geçirdiğini söyledi.

Baba Ercan Demir de çocuğunu arama çalışmasına katılan takımlara teşekkür etti. Oğlunun bulunmasından memnun olduğunu belirten Demir, “Devletimiz sağ olsun var olsun. Dağlarda her yerde aradılar, konuttan kaçmış, çarşıya gelmiş” dedi.