Son dakika! Bakan Pakdemirli enkaz altındaki kişiyle konuştu

Son dakika! Bakan Pakdemirli enkaz altındaki kişiyle konuştu
Son dakika! Bakan Pakdemirli enkaz altındaki kişiyle konuştu

İzmir’deki 6.6 büyüklüğündeki depremde Rıza Bey Apartmanı’nın enkazı altında kalan 1 çocuk ve 2 yetişkin ile telefon ile iletişim kuruldu. Arama kurtarma çalışmalarına katılan bir kadın, enkaz altındaki bir kişiyle telefonla görüştü, sakin olmasını söyledi.

Daha sonra enkaz alanındaki Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, telefonu alarak, enkaz altında kalan yaralı vatandaşla konuşup sakinleştirdi. Ekiplerin enkazdaki çalışmaları sürüyor.

“AFERİN BUSE, BİRAZ SABRET”

Enkaz altındaki Buse ile konuşan Bakan Pakdemirli; “Önündeki bloklardan birini alacağız. Biraz sakin ol, inşallah sana ulaşmak istiyoruz. Herhangi bir gürültü duyuyor musun Buse? Ayaklarının ucunun hizasında gürültü duyuyor musun?” dedi.

Bakan Pakdemirli, Buse’ye, kendisine ulaşmak için arama kurtarma köpeklerinin kullanılacağını ve sakin olması gerektiğini, yerinin büyük ölçüde belirlendiğini söyledi.

Enkaz altındaki Buse, “Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım” derken Bakan Pakdemirli, “Aferin Buse, moralini böyle yüksek tutmak istiyorum. Biraz sabret….” dedi.

Gazetecilerin sorusu üzerine Bakan Pakdemirli, “Depremzedeyle konuşuyorum lütfen. Onun enerjisini boşa harcamamamız gerekiyor.” diye yanıt verdi.

BUSE’YE ULAŞILDI

Ekiplerin Bakan Pakdemirli’nin enkaz altındayken telefonda görüştüğü Buse’ye ulaştığı bildirildi. Adalet Bakanı Gül yaptığı açıklamada, “Şu anda Buse kızımız çıkartılıyor. İnşallah tüm vatandaşlarımız çıkarılır” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*