Ünlü Kripto Para Balinası: Bu Altcoin Fırlayacak!

Tanınan kripto para balinalarından Kaleo, Ethereum’un geçen yıl bu zamanlarda işlem gördüğü seviyelere geri döneceğini tahmin ediyor. Ancak, bu altcoin rallisi için önemli bir şartı var…

‘Ralli öncesinde son bir dip testi’

Popüler kripto balinasına göre, Ethereum uygun koşullarda %50’ye kadar patlama yaşayabilir. Analistin ralli beklentisi, doğrudan Bitcoin’in fiyat hareketlerine dayanıyor. Bitcoin’in yükselişe geçmesi, altcoin piyasasında genel bir iyimserlik havası oluşmasına ve böylece lider altcoin’in boğa döngüsünü tekrarlamasına yol açacak.

Ancak, bu iyimser senaryoya rağmen Kaleo, Ethereum’un hala kısa vadede düşebileceği konusunda uyarıyor. Analizlerinde, ETH fiyatının bu ralli öncesinde 1,600 gerilediği bir düzeltmeyi haritaladı.

Analist, lider altcoin’in LUNA çöküşü seviyelerine dönmesini bekliyor

Kaleo, “ETH için en iyi senaryom önce 1.600 dolara düşmesini beklemek. Ardından LUNA/UST öncesi seviyelerini yeniden test etmek için yaklaşık 2.400 dolara kadar çıkacak” diyor.

Ethereum şu anda 1,803.57 dolardan işlem görüyor. Geçen haftaya göre %5’in üzerinde değer kaybetti. Kaleo’nın tahminlerine, 2,500 dolar bölgesine ulaşacak bir ETH fiyatı, önce 1.600 dolardan yeni alıcıları toplayacak.

Kaleo tek değil

Bluntz (Altcoin Sherpa) lakaplı başka bir kripto uzmanına göre Ethereum, Kaleo’un tahminlerine benzer şekilde, mevcut düzeltme hareketini sonlandırmadan önce yaklaşık 1.600 dolar seviyelerini ziyaret edecek.

Bluntz, ETH’nin şu anda oldukça dalgalı bir piyasada olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, long pozisyonların nerede aranacağı konusunda emin olmadığını belirtiyor. Ancak, muhtemelen 1.600 – 1.700 dolar arasında bir yerde destek bulacağını öngörüyor.

Son zamanlarda, kripto para piyasası oldukça dalgalı bir seyir izliyor. Çoğu kripto para birimi sessiz ve yavaşça kazançlarını iade ediyor. Olumsuz atmosfer daha önce birkaç analisti ETH hakkında ayı tahminleri yapmaya zorladı. Ancak, güncel on-chain veriler durumun aslında tamamen farklı olduğunu gösteriyor.

Borsalardaki ETH arzı yeni bir dibe doğru ilerliyor

Santiment tarafından ortaya atılan bu metrik, analistleri ETH hakkında fikir değiştirmeye zorladı. Santiment’e göre, kripto borsalarındaki Ethereum yüzdesi sekiz yılın en düşük seviyesine indi.

Bugün ETH’nin 1.780 dolara düşmesine rağmen, borsalardaki ETH yüzdesi, halka açık ticaretin başladığı 2015’ten bu yana en düşük seviyesinde (%10,1) kalmış durumda. Bu durum aynı zamanda borsa dışı varlıklar için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Altcoin piyasasında dengeler değişiyor

Osmo’nun 12 Mayıs tarihli tweet’ine göre Tron ağı, günlük aktif adreslerde Ethereum ve BNB Chain gibi önde gelen ağları geride bırakarak bir dönüm noktasına ulaştı. Token Terminal’den alınan verilere göre, BNB’nin 1,4 milyon olan sayısını geride bırakarak, günlük 1,9 milyondan fazla aktif adres gibi etkileyici bir rakama tanık oldu.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum ağı 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde 25 dakikaya kadar varan 2 kesinti yaşadı. Pepe Coin rallisi ve BRC-20 tokenlerine yönelik ilgide Ethereum gas ücretlerini uçuruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir