Ünlüler arasında yeni trend “Barbiecore”

Valentino’nun Paris Moda Haftası’nda tüm konuklarının parlak pembe kıyafetlerle boy gösterdiği bir defileye ev sahipliği yaptığı Mart ayının ardından ünlü oyuncak “Barbie” gibi giyinmek trend haline geldi.

“Barbiecore” olarak adlandırılan söz konusu trend, Anne Hathaway, Gigi Hadid, Beyonce, Dua Lipa ve Megan Fox gibi yıldızların tamamen pembe giyinerek davetlere katılmasıyla çılgınlığa dönüştü. Sosyal medya platformu TikTok’ta da kullanıcılar Barbie’den ilham alan tarzlarını paylaşmaya başladı.

TikTok’ta “Barbiecore” etiketiyle 15 milyondan fazla görüntüleme yapıldı. Pazarlama platformu LTK açıklamasında, Barbie ile ilgili satın almalarda yüzde 194’lük artış gördüklerini bildirdiler. Alışveriş platformu Etsy’de pembe öğeler için yapılan aramalar geçen yıla göre yüzde 35 arttı. Barbie çılgınlığının, 21 Temmuz 2023’te vizyona girecek olan, ünlü Barbie ve Ken bebekleri canlandıran Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrolde olduğu yeni Barbie filmiyle eş zamanlı olarak gelişmesi de dikkat çekti.

Odatv.com