Uzaktan eğitim raporu Erdoğan’da | Video

Uzaktan eğitim raporu Erdoğan’da | Video
Uzaktan eğitim raporu Erdoğan’da | Video

Açık ve uzaktan eğitim raporu, bir kaç önce açıköğretimde psikoloji bölümü olur mu tartışmaları sonrası gündeme gelmişti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’ndan konuyu incelemelerini istemiş ve yapılan inceleme sonunda da psikoloji bölümlerinin kapatılması önerilmişti.

YÖK’ün verdiği karar ile açıköğretim fakültelerindeki psikoloji bölümleri kapatıldı. Ancak Cumhurbaşkanlığı hem açık öğretim hem de uzaktan eğitime dair çalışmalarını genişletti.

Yükseköğretim reformu çalışmalarını da yürüten kurul, açık ve uzaktan eğitime ilişkin yeniden yapılandırma raporunu tamamlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu. Çalışmanın koronavirüs salgını kapsamında olmadığı, uzaktan eğitimin yeniden yapılandırmaya ihtiyaç duyması nedeniyle hazırlandığı öğrenildi.

CNN TÜRK’ün edindiği bilgiye göre uzaktan eğitim yeniden yapılandırılması kapsamında hazırlanan raporda, açıköğretim ve uzaktan eğitimin şu anda olduğu gibi her alanda yapılmaması gerektiği, bunun örgün eğitime zarar verdiği belirtildi.

Bazı uzaktan eğitim bölümlerinde eğitim alanların da dışarıda “dershane” gibi kurumlardan ders aldıkları, bunun da eğitim-öğretim sistemine zarar verdiği de raporda belirtildi. Bu konuda da önlemlerin alınmasına dikkat çekildi. Erdoğan’a sunulan, durum tespiti ve önerilerin yer aldığı raporun YÖK’e iletilmesi ve bu konuda çalışmalara başlanılması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*