“Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerdi ezilmeyen tek vatandaş Fahrettin Altun”

"Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerdi ezilmeyen tek vatandaş Fahrettin Altun”
"Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerdi ezilmeyen tek vatandaş Fahrettin Altun”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yüzde 10’u Katara satılan Borsa İstanbul A.Ş yönetim kurulu üyelerine 18 bin TL huzur hakkı almalarını eleştirerek, “Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerdi ezilmeyen tek vatandaş Fahrettin Altun” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

CHP’li Özel, yüzde 10’u Katarlılara satılan Borsa İstanbul A.Ş yönetim kurulunun pandeminin başında kendisine tanıdığı sınırsız haklara tepki gösterdi.

Özel, İstanbul Borsa yönetiminin, yönetim kurulu başkanının 24, yönetim kurulu üyelerinin 18 bin lira maaş almaları için karar aldığını belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Borsa İstanbul Anonim Şirketi, karar almış; yönetim kurulu başkanı 24 bin, üyeler 18 bin alacakmış. Ayrıca bunlara makam arabası verilecekmiş, görev ile ilgili seyahatlerde temsil ödemeleri yapılacakmış. Sonra da diyor ki birden fazla yerden maaş alanlar için çıkan vergi de ödenecekmiş. Altında Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Altun var. Kendi maaşına zam yapan Recep Tayyip Erdoğan sanıyorduk, biri daha varmış, Fahrettin Altun; İletişim Başkanlığı’ndan, Borsa İstanbul’dan, Kırgısiztan Türkiye Manas Üniversitesi’nden maaş alıyor. Vergi çıkacak, onu da Borsa İstanbul ödeyecek.” dedi.

Özgür Özel, milletin bir asgari ücret ile geçinmeye uğraşırken, günlük 39 liraya mahkum edildiğine işaret ederek, “Bu dönemde Fahrettin beyin evine bir de eşi üzerinden Marmara Üniversitesi ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu’ndan maaş. Üç Fahrettin Bey’den iki hanımefendiden beş maaş. Millet kırılıyor. Vatandaşa enflasyonu ezdirmeyeceklerdi, ezilmeyen tek vatandaş Fahrettin Altun.”diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*