Viseral karın yağını azaltan süper besin

EN İNATÇISI VİSERAL YAĞ

Paylaş

EN İNATÇISI VİSERAL YAĞ

İnsan vücudu beş farklı yağ türü içerir. Uyluklar ve kalçalar, cilt sıkıştırıldığında görülebilen deri altı yağa sahiptir. Boyun arkası ve göğüs bölgesi, yağların en zararsız formlarından biri olan kahverengi yağ içerir. 

Viseral yağ, göbek bölgesinde bulunur ve insan vücudundaki en tehlikeli yağ şekli olarak kabul edilir. İlk olarak, yüksek kan kolesterolü, kanser, kalp hastalıkları ve tip 2 diyabet gibi ölümcül durumlar geliştirme riskini artırır.

 İkincisi, yağların en inatçı formlarından biridir ve kurtulması son derece zordur.

Paylaş

Aşırı göbek yağı sağlık ve esenlik için aşırı tehdit oluşturabilir ve bunu kontrol altında tutmak için beslenmenize yağ yakıcı özellikleriyle bilinen, göbek çevresindeki inatçı yoğlarla savaşmanızı kolaylaştıracak gıdalar ekleyerek viseral yağ fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bu besinler, viseral yağların daha hızlı yakılmasını sağlıyor…

İşte visseral yağları hızla kaybetmenize destek olan 6 harika besin…

ACI BİBER

Paylaş

ACI BİBER

Acı biber inatçı göbek yağlarından korunmak için her daim sofranızda olması gereken bir besin. Pul biber, taze acı biber metabolizma hızınızı 1-2 saat boyunca 4 kat artırabilir.

Her gün küçük bir miktar acı biber tüketerek, göbek yağlarından kurtulun.

Spordan 1-2 saat önce tüketerek daha çok yağ yakabilirsiniz.

KAKAO

Paylaş

KAKAO

Flavonoidler, kalbe ve beyne fayda sağlayan bitki bazlı kimyasallardır. Kakao tüketimi beyinde serotonin üretimini teşvik eder ve dolayısıyla ruh halini iyileştirir. 

Ruh halindeki bir iyileşme iştahı bastırmaya yardımcı olur ve bu nedenle göbekten kilo vermeye yardımcı olur. 

Bitter çikolata iyi ve sağlıklı bir kakao kaynağıdır ve günde bir veya iki parça tüketmek ihtiyacınızı karşılamaya yeterlidir.

ZERDEÇAL

Paylaş

ZERDEÇAL

Curcumin, zerdeçalda bulunan ve karaciğerdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olan ve karaciğerin yağ azaltmadaki etkinliğini artıran bir antioksidandır. 

Zerdeçal, yağ yakımı etkileriyle bilinen oldukça şifalı bir baharattır.

Curcuminin olumlu etkilerinden daha fazla faydalanmak için biraz karabiberle tüketin.

DAHA ÇOK BAHARAT

Paylaş

DAHA ÇOK BAHARAT

Baharatlar, içeriğindeki yüksek vitamin ve mineral oranlarının yanı sıra bir çok faydalı bileşene sahiptir. Baharatlar, yiyeceklerin sindirimine ve emilimine yardımcı olur ve daha az yağ depolanması nedeniyle kilo vermeyi kolaylaştırır. 

Buna ek olarak, kahvaltıdan önce bir kaşık dolusu karambol tohumu çiğnemek sizin için harikalar yaratabilir.

BİTKİ ÇAYLARI

Paylaş

BİTKİ ÇAYLARI

Bitki çayları göbek yağlarıyla savaşmanızı kolaylaştırır.

Biberiye çayı, kekik çayı, karanfil çayı ve tabi ki yeşil çay yağ yakma konusunda sizin sadık yardımcılarınızdır.

Yeşil çay içmek, metabolizmamızı hızlandıran ve hızlı kilo vermemize yardımcı olan antioksidanlar ve kafein içerdiğinden visseral yağları hızla kaybetmenize yardımcı olabilir. Y

eşil çay ayrıca açlık hissini bastırır ve iştahı hafifletmeye yardımcı olur. 

Günde üç fincan yeşil çay, vücuda gerekli miktarda antioksidan sağlamak için yeterlidir. Çok fazla yeşil çay tüketimi için alımınızı izlediğinizden emin olun, kafein içeriği göz önüne alındığında uykusuzluğa da yol açabilir.

AVOKADO

Paylaş

AVOKADO

Avokado, kalori ve yağ bakımından zengin olmasına rağmen, açlığı azaltmaya yardımcı olan ve daha uzun süre tok hissetmemizi sağlayan çözünür lif bakımından zengindir. 

Araştırmalar ayrıca avokadonun kadınlarda karın yağını nasıl eşit bir şekilde dağıttığını ve böylece daha sağlıklı bir vücut elde etmelerine yardımcı olduğunu kaydetti. 

Her gün bir porsiyon avokado tüketmek yağlardan kurtulmanın yanı sıra kilo yönetiminde son derece yardımcı olabilir.

viseral karın yağları göbek eritme egzersiz ve diyet