Xiaomi havadan şarj teknolojisi Mi Air Charge’ı tanıttı

Xiaomi havadan şarj teknolojisi Mi Air Charge'ı tanıttı
Xiaomi havadan şarj teknolojisi Mi Air Charge'ı tanıttı

Xiaomi şarj sorununa oldukça yenilikçi bir yaklaşım sunan Mi Air Charge isimli cihazı duyurdu. Bu cihazı benzerlerinden ayıran önemli özelliği ürünü kullanırken telefonunuzla temas etmesine gerek duymuyor.

Xiaomi Mi Air Charge, temelde bir kablosuz şarj cihazı. Ancak ürünün çalışma prensibi, diğer kablosuz şarj cihazlarından farklı. Şirketin yaptığı açıklamalara göre bu ürünü kullanırken, telefonunuz ile şarj cihazını temas ettirmenize gerek olmuyor. Ayrıca ürünün çevresinde birden çok telefon varsa, bu telefonların hepsi aynı anda şarj edilebiliyor.

Xiaomi Mi Air Charge, uzun zamandır konuşulan bir teknolojiydi. Ancak bugüne kadar hiçbir şirket, bu teknolojiyi ticari bir ürün haline getirememişti. Böylelikle Xiaomi, kullanıcılar açısından avantaj sağlayan bir ilke imza atmış oldu.

Xiaomi’nin Mi Air Charge’ı etkileyici gibi görünse de sağlık açısından ne gibi riskleri olduğu bilinmiyor. Xiaomi, bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı ancak ürün satışa çıkacağı zaman otoriteler, Xiaomi Mi Air Charge’ı detaylı bir şekilde inceleyecekler. Xiaomi, ilerleyen süreçlerde oyunun kurallarını baştan yazacak adımlar atabilir gibi görünüyor.

Abone Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*