Yeni fırsatlara açıksınız

2024’te ilişkiler, evlilik ve iş ortaklıklarında daha fazla fırsat ve destek bulabileceksiniz. Ev, aile ve yerleşim cephesinde önemli dönüşümler başlayacak.

Genel durum

Bu yıl size uzun vadede istikrar ve denge getirecek fırsatlara açıksınız. Sorumlulukları ve işle ilgili koşulları anlatan Satürn burcunuzla uyumlu kalmaya devam ediyor. Böylece uzun zamandır geliştirmiş olduğunuz deneyimlerinizden yararlanabilirsiniz. Severek yaptığınız, kendinize güvendiğiniz konularda bir denge ve enerjinizi somutlaştırma fırsatına sahipsiniz. Bu yıl sorumluluklarınızı yerine getirme konusunda güçlü bir kararlılığa sahipsiniz.

Güçlü destek var

İlişkileriniz, beraberlikler ve başkalarından gelen destekler yılın ilk yarısında güçlü destekler sunmakta. Evlilikte şanslı olabilirsiniz. İş hayatında da kendinizi daha fazla gösterme ve yabancılarla bir araya gelme imkânı var. 26 Mayıs’a kadar olan dönemi özellikle iyi değerlendirmeye gayret etmelisiniz. Özellikle yükselen burcu Akrep olanlar bu yıl kariyerinizde daha fazla görülme ve farkedilme imkanına sahipsiniz. Bu aynı zamanda terfi anlamına da gelebilir.

Yeni başlangıçlar

Bu yıl Plüton’un gelecek 20 yıl boyunca Saka burcuna ilerliyor olması özellikle ev ve aile hayatınız, yerleşiminize ilişkin konular, toprak ya da gayrimenkullerle ilgili konuları hayatınıza daha dikkat çekici şekilde getirebilir. Evde, ailede önemli dönüşümler, yenilenmeler söz konusu. Bu değişim uzun yıllar içinde sizi bu konuda daha güçlü kılacak. Siz de aileden kaynaklanan konuları ve olası travmaları daha kararlı şekilde çözmeye başlayabilirsiniz. 8 Nisan’da gerçekleşecek olan Güneş tutulması ekim ayına kadar iş ortamında yenilikler, yeni başlangıçlar ve aynı zamanda hizmet ve çalışma ortamınızı ilgilendiren konulara daha fazla cesaret ve hareketlilik getirmekte. Bu süreçte kendi gündeminizi belirleme konusunda daha rahat koşullar bulabilirsiniz. 2 Ekim’deki Güneş tutulması ise daha uğraştırıcı ve yorucu koşullar getirebilir. Yılın son aylarında kimi zaman kontrol dışı ya da gizli durumlar, özellikle evlilik ya da ilişkilerinizde gündeme gelen değişiklikleri daha dikkatli takip etmeye çalışmalısınız.

Merkür gerilemesi sizi nasıl etkiliyor?

Merkür 2024’te 2-25 Nisan, 5-29 Ağustos ve 26 Kasım 15 Aralık arasında geri harekette olacak. Bu dönemlerde karar vermek ya da anlaşmalar yapmak kolay olmayabilir. 2-25 Nisan arasında çalışma ortamınızda uğraştıran nedenler, iş değişiklikleri gündeme gelebilir. Bu tarihler arasında acele kararlar vermekten kaçının. 5-29 Ağustos arasında gruplar, arkadaşlıklar içinde sizi daha fazla meşgul eden bir durum yaşanabilir. Bazı kararlar doğrudan işiniz ya da sorumluluklarla ilgili değişikliklere de yol açabilir.  26 Kasım 15 Aralık arasında maddi konularda, iş hayatında para kazanma yolları açısından kararlarınızı gözden geçirdiğiniz durumlara işaret edebilir.

iŞ, PARA VE KARiYER OLANAKLARI

Yeni açılımlar dönemi

Bu yıl iş hayatınızda size destek ve ilerleme sağlayacak fırsatlar dikkat çekiyor. Geçen yıllara göre daha fazla istikrar ve kazanç elde edebileceğiniz koşullar var. Görüşmeler, anlaşmalar ve ortaklıklar da yeni açılımlar ve ilerleme getirebilir. Belki yabancılarla daha fazla temas halinde olacaksınız. İş hayatında yaratıcı yönlerinizi başarılı kullanabilirsiniz. 26 Mayıs’a kadar görüşmeler, ortaklıklar ve iş hayatında daha görünür olup terfi edebileceğiniz koşullar olabilir. Kuşkusuz bu imkân önceki çabalarınıza göre şekillenecektir. 20 Temmuz-4 Eylül arasında finansal alanda dikkatli olmaya çalışın. Bu dönemde ortaklı işlerde, kazançlarda tartışmalar gündeme gelebilir. 4 Kasım sonrasında başarılı olmak yönünde büyük bir çaba olmakla birlikte, işlerde yavaşlama, gecikme gündeme gelebilir ve bu konular 2025’e kalabilir.

SAĞLIK

Strese dikkat

Bu yılki transitler genel olarak destekleyici bir görünüm sergilemekte. Eğer Akrep burcunun ilk gününde doğmuş iseniz bu dönemde üstünüzde daha fazla baskı ve psikolojik açıdan yükler hissedebilirsiniz. Kimi zaman bu durum enerjinizi içe döndürebilir. 30 Nisan9 Haziran arasında çalışma koşullarınız daha stresli olabileceği için hastalıklara meyilli olabilirsiniz. Kazalara da dikkat etmelisiniz. 20 Temmuz4 Eylül arasında endişeli olmanız bağışıklığınızı azaltabilir.

AŞK, EVLiLiK VE iLiŞKiLER

Güveni bulacaksınız

Bu yıl sizi güçlendiren ve zenginleştiren konuların başında ilişkiler geliyor. 2024 pek çok Akrep, özellikle yükselen Akrep’ler için evlilik potansiyelini aydınlatmakta. Aradığınız güveni ve desteği bulmakta zorlanmayacaksınız. Aynı zamanda bu evlilik ya da ilişkiler yolu ile daha olumlu koşullara sahip olmak anlamına da geliyor. Yılın ilk yarısında, 26 Mayıs’a kadar olan dönemde ilişkiler daha istikrarlı ve güven verici olabilir. Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde aşkta daha akıcı ve mutluluk veren deneyimlere açıksınız. Ayrıca bu dönemlerde sosyal alanda da kendinizi daha çok desteklenmiş hissedebilirsiniz.

12 Mart-5 Nisan özellikle romantik açıdan dikkat çekiyor.

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

YARIN: YAY

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir