Ahmet Kaya projelerini tanıttı: Takdir edilen Ortahisar’ı yaratacağız

TRABZON – CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, bugün düzenlenen tanıtım toplantısıyla projelerini duyurdu.

Kent merkezindeki Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, CHP İl Başkanı Mustafa Bak, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz, CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Süha Saral, Trabzon eski belediye başkanı Volkan Canalioğlu, parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve sendika (STK) temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı. Salonun koridorlar ve merdivenler dahil dolu olduğu programda partililerin coşkusu oldukça yüksekti.

BATMAZ: MÜCADELEMİZ EMEK MÜCADELESİDİR

İlk olarak kürsüye gelen Ortahisar İlçe Başkanı Batmaz, Ortahisar’ın hak ettiği yatırımları alamadığını ve ‘basiretsiz bir şekilde yönetildiğini’ söyledi. ‘İşçilerin yıllardır haklarını alamazken belediyenin yandaşlarına kaynak aktarmada sorun yaşamadığını’ da ifade eden Batmaz, “Bizim mücadelemiz emek mücadelesidir. Bizim yönettiğimiz yerde işçi hakkını alır. Sosyal barış ve ekonomik refahı Ortahisar belediyesinde uygulayacağız İnanıyorum ki yerel seçim bu korkunç tabloyu düzeltecek bir başlangıç olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 Şubat Cumartesi günü Hatay’da yaptığı konuşmada kullandığı, “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” ifadelerini de tehdit olarak niteleyen Batmaz, “Trabzon bu tehditlere pabuç bırakmaz. Bu tehdidin hesabını sandıkta sorar” sözlerini kullandı.

BAK: KAYA KENTE VİZYON KATACAK

Batmaz’ın ardından kürsüye gelen CHP Trabzon İl Başkanı Bak, Trabzon özelinde tabanda ittifak kurmak için çalıştıklarını dile getirdi. Kaya’nın Trabzon’a yeni bir vizyon ve anlayış katacağını ifade eden Bak, anayasanın ilk 4 maddesinin tartışmaya açıldığı irtica ve tarikatların devletin tüm kurumlarına sızdığı, vatanına ve milletine bağlı olanın cezalandığı, sağlık hizmetlerinde bile rant olduğu, bir gecede zenginin daha zengin; fakirin daha fakir olduğu bugünlerde yapılacak olan seçimler bu milletin kaderini tayin edecektir” sözlerine yer verdi.

SUİÇMEZ: BU İŞ TAMAM GİBİ

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ise salondaki tabloyu gördüğünde hazırladığı konuşmayı kenara attığını belirterek “Bu iş tamam gibi” dedi.

Salonun “Tam zamanı geldi” dedirttiğini kaydeden Suiçmez, “Sadece partililerimizden değil, diğer partililere gönül veren arkadaşların da burada olduğunu görüyorum. Çok güzel bir ambiyansla karşı karşıyayız. Ortahisar için Ahmet Kaya adına ‘bu iş tamamdır’ diyorum. Trabzon köy haline geldi. Herkes bu şehirden gidiyor. Bunun sebebi beceriksiz belediye yönetimleridir. Şimdi bu tarihe dur demenin zamanıdır” diye konuştu.

KAYA: ORTAK AKIL VE KAMUCU ANLAYIŞLA HİZMET EDECEĞİZ

Protokol konuşmalarının ardından CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, ‘Kaya Başkan’ sloganları eşliğinde kürsüye geldi. Sahaya erken inerek Ortahisar mahalle mahalle gezdiklerini ve kazanacaklarına emin olduklarını söyledi.

“Biz bu kentin çocuklarını, gençlerini, emeklilerini, kadınlarını, engellilerini, dezavantajlı gruplarını, hayvanlarını, bitkilerini koruyup kollamaya talip oluyoruz” diyen Kaya, Ortahisar’a ortak akıl, kamucu anlayış, şeffaf, akıl ve bilimin yol göstericiliğiyle hizmet edeceklerini dile getirdi.

‘HAKSIZLIKLARA SON VERECEĞİZ’

Kaya konuşmasında şu sözlere yer verdi:

Biz, bu millete ayrım gözetmeksizin Ortahisar ailesi büyüklüğü içerisinde hizmet etmek için yola çıktık. Bu hizmetleri yaparken ortak aklı esas alıp yapacağız. Biz seçildik, makamı devraldık mantığından ziyade ortak akıl ile belediyeciliği yürüteceğiz. Karar alma süreçlerinde kentin tüm dinamiklerini işin içerisine katarak işlerimizi yapacağız.

Bütün Türkiye’nin takdir ettiği Ortahisar’ı el birliğiyle yaratacağız. Belediyede çalışan personel arkadaşlar, onlar bizim çalışma arkadaşlarımız olacak. Bugün belediyede çalışan arkadaşların marketin önüne geçerken boynunu büktüğünü görüyoruz. Bu haksızlıklara son vereceğiz. Her bir çalışanımız başımızın üstündedir.”

“41 proje 41 kere Maşallah” sloganıyla projelerini açıklayan Kaya’nın projeleri arasında en dikkat çekenleri ise şunlar oldu:

Mahalle yaşam alanları: Kreş yaşlı bakım evi, mahalle evi, kitabevi, derslikler, oyun alanı, etkinlik alanı ve atölyelerden oluşacak.

Ortahisar Kültür Merkezi (OKM): Trabzon’da kültür sanat faaliyetlerinin yapılacağı yeteri kadar alan olmaması sebebiyle oluşturulan proje ile içerisinde tiyatro, sergi, nikah salonlarının bulunacağı bir kültür merkezi yapılacak.

Değirmendere Sosyal Yaşam Alanı: Kent merkezi içerisinde Değirmendere’nin Karadeniz’e döküldüğü vadinin atıl durumdan kurtarılarak sosyal alana dönüştürülmesi planlanıyor.

Yavuz Selim Stadı: Trabzon’da yıllarca futbolun kalbinin attığı ve daha sonra Millet Bahçesi’ne dönüştürülen alana dahil edilen bölgenin yeniden amatör spor kulüplerinin futbol oynayacağı sahaya dönüştürülmesi projesi.

Kent Lokantası: İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete koyduğu ve yurttaşlara ucuz yemek hizmeti sunan Kent Lokantaları projesinin Trabzon’da da uygulanması projesi.

Proje tanıtımlarının ardından 23 kişilik CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Adayları da açıklandı. Adaylar şu isimlerden oluştu:

Ahmet Yılmaz, Alparslan Özdemir, Alper Öztürk, Arda Demirel, Arzu Öktem, Ayşegül Akyüz, Bayram Yadigaroğlu, Birsen Karaahmet, Bülent Özay, Can İhsan Bozbaş, Celal Akaç, Cüneyt Zorlu, Emel Şimşek, Erkan Kurt, Hasan Kamil Kandaz, İsmet Bulut, Olgun Önder, Onur Sungur, Ömer Dayı, Serdar Çebi, Sibel Alemdaroğlu, Temel Çoban, Turgay Bayraktar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx