Antibakteriyel mendillerle SİLMEMENİZ gereken 5 şey

1. Çocuk oyuncakları

Bir yüzeyi antibakteriyel mendille sildiğinizde beyaz mendilin üzerinde kir lekesi görürsünüz. Görmediğiniz şey ise geride kalanlardır; kimyasallar. İnsanların antibakteriyel mendil kullanmamasının ana nedeni, özellikle çocukların oyuncakları ağızlarına götürmesi durumunda antibiyotiğe dirençli bakterilerin artmasıdır.

2. Döşemeli mobilyalar

Antibakteriyel solüsyonların bakterileri öldürmek için genellikle birkaç dakika beklemesi gerekir. Yüzey yumuşaksa (bir kanepe veya halı), etkili olacak kadar uzun süre ıslak kalmayacaktır. Ayrıca nem yüzeye zarar verebilir.

3. Mutfak tezgahları

Üzerinde çiğ tavuk bulunan mutfak tezgahını antibakteriyel mendille silmenin ailenizi korumak için yeterli olduğunu düşünüyorsanız bir kez daha düşünün. Mutfak tezgahları mikrop ve bakterilerin sıcak noktalarıdır ve bunları antibakteriyel mendillerle temizlemek tek başına yeterli değildir.

4. Banyo mobilyaları

Banyonuzda çok fazla bakteri var ve banyoyu hızlı bir şekilde temizlemek bakterilerin büyümesini durdurma konusunda pek bir işe yaramıyor. Bakterileri etkili bir şekilde öldürmek için dezenfektanın yüzeyde yaklaşık beş ila on dakika kalması gerekir; bu nedenle, ağartıcı veya başka bir bileşen içeren bir deterjan kullanmak en iyisidir.

5. Doğal taş yüzeyler

Antibakteriyel mendillerdeki kimyasallar ve asitler mermer ve granit gibi yüzeylerdeki cilayı aşındırabilir. Yüzeylerin donuk, hatta çizik görünmesine neden olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx