Arkadaşınızla Sıkıldıysanız: Tek Mobil Cihazdan Oynanabilecek Oyunlar

Mobil oyunları genelde tek kişilik ya da çevrimiçi olarak oynarız. Ama arkadaşlarımızın her zaman interneti olmayabiliyor ya da her yerde internet çekmeyebiliyor. Dostlarımız yanımızdayken birlikte oynayabileceğimiz ve eğlenceli vakit geçirebileceğimiz oyunlar da var. Tek bir akıllı cihazdan oynanabilecek oyunlara gelin bir göz atalım.

1. Dots and Boxes

Küçükken kareli defterlerimizin arka sayfasında oynadığımız oyun, hem İOS hem de Android telefonlarda tekrar karşımıza çıktı. İnternet erişiminizin olmadığı yerlerde bağımlılık yapan bu basit rekabetçi oyunla vakit geçirebilirsiniz.

2. Crossy Road

Hem tek başınıza hem de bölünmüş ekran ile arkadaşınızla oynayabileceğiniz bağımlılık yapan bir oyun. Yüzlerce milyon indirmeyle İOS ve Android platformlarında oyuncuların beğendiği oyun, en baştaki seçeneklerinizden biri olmalı.

3. Glow Hockey 2

Arcade oyun yerlerinin değişmez efsanesi mobil cihazlarda da size eğlenceli vakit geçirmek için bekliyor. Boyutlar biraz daha küçülmüş olsa da rekabetçi yapı hep aynı kalıyor. Hem kalenizi korurken hem skor yapmaya çalışmak ve arkadaşlarınızla tatlı rekabetin heyecanına varmak için Glow Hockey 2 İOS ve Android mağazalarında ücretsiz.

4. Badland

Hem işbirliği hem de rekabetçi olarak arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz, eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen Badland. İOS cihazlarda ücretli olsa da Android cihazlarda ücretsiz olan oyun kendine özgü görselleriyle oldukça övgü aldı.

5. İki Kişilik Oyunlar

İçinde altmıştan fazla oyunu barındıran ve arkadaşlarınızla rekabeti üst seviyeye çıkaracak olan İki Kişilik Oyunlar. Android cihazlarda ücretsiz olarak oynanabilir.

6. Bouncy Basketball

Çok ama çok basit bir basketbol oyunu ama bir o kadar da eğlenceli. Yapmanız gereken tek şey bir tuşa basıp zıplamak. Bu zıplama ile blok atabilir ya da şut çıkarabilirsiniz.

7. Chain Reaction

Toplamda 8 kişiye kadar oynanabilen bir strateji oyunu, Chain Reaction. Her oyuncu sıra ile kendi renginde bir nokta koyuyor, bir zincirleme başlattığı zaman da çevresindekileri patlatıyor. Arkadaşlarınızla beyinleri zorlamak istiyorsanız Chain Reaction ücretsiz olarak Android cihazlarda oynanabilir.

8. Micro Battles 3

8-bit tarzı ile eskilere döndüren Micro Battles 3. İçinde birden çok türde oyun bulunduran Micro Battles 3, sade bir rekabetçi oyun.

9. Turbo Birds: Fun Race

Bir zamanlar ortalığı kasıp kavuran Flappy Bird oyununu hepimiz hatırlıyoruz. Turbo Birds de bunu iki ve daha fazla kişi ile rekabete döken bir oyun. Borulara çarpmadan en uzun süre uçabilen kazanır.

10. Drive Ahead!

Bir gladyatör gibi arenaya çıkıp 100’den fazla araba ve onlarca farklı yerde arkadaşlarınızla savaşmak ister misiniz? Drive Ahead! tam da bu amaca hizmet ediyor. Tüm amaç rakibinizin kaskını ezmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir