Bergama, Şubat Ayı Kültür Merkezi Etkinlik Takvimi Açıklandı

Bergama Belediyesi, 2024’ün Şubat ayında da vatandaşlarını kültür – sanat etkinlikleriyle buluşturuyor. Çocuk oyunu, tiyatro, konser ve müzikalin olacağı Şubat ayının programı da netleşti.

3 Şubat’ta çocuk tiyatrosu ile başlayacak etkinliklerde,  Mavi Çocuk Tiyatrosu’nun sahneleyeceği “Hayalperest Karınca” oyunu 2 seans sahne alacak. 8 Şubat’ta Boyoz Akademi’nin “Arı Maya ve Dostları” oyunu sadece öğrencilere özel ücretsiz olarak Bergama Kültür Merkezi’nde gösterime girecek.  

14 Şubat Sevgililer Günü’nde ise Ufuk Özkan ve Rojda Demirer’in sahneleyeceği “Seviyorsan Git Ayrıl Bence” oyunu tiyatro severlerle buluşacak. Komedi türünde sahnelenecek tiyatro tek perde oynanacak.

Tiyatro Kalemi’nin sahneleyeceği “Masal Karnavalı” çocuk oyunu 17 Şubat Cumartesi 12.30 ve 14.30 olmak üzere 2 seans sahne alacak. 21 Şubat’ta ise Bergama Kültür Merkezi sahnesi yine çocuklarımız için açılacak. Sadece öğrencilere sahnelenecek “Dostluk Kalesi” ücretsiz, biletli ve 2 seans gösterime girecek.

23 Şubat’a geldiğimizde “İşte Bu Aşk” müzikali tek perde olarak sahne alacak. Sanat yönetmeliğini Nazlı Kayı’nın yaptığı müzikalde Söz ve Müzik Aysun Timurcan yapıyor.

Her ay en az bir konserin gerçekleştiği Bergama Belediyesi Kültür Merkezi’nde 27 Şubat’ta İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu “Aşkın Melodileri” sahne alacak. Ücretsiz olacak konser müzikseverlerle buluşacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx