CHP Parti Meclisi Üyesi Battal İlgezdi, Partisinden İstifa Etti

Yapılan son CHP Parti Meclisi toplantısında Ataşehir’den yeniden aday gösterilmeyen Battal İlgezdi, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak partisinden istifa ettiğini duyurdu. Peki gündeme bomba gibi düşen bu istifa kararının perde arkasında neler var? Detaylar haberimizde…

Kurultay sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen isimlerden biri olan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, dün toplanan CHP Parti Meclisi’nden çıkan kararla yeniden aday gösterilmedi. Bu gelişme sonrası sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İlgezdi, ” Cumhuriyet Halk Partisi’nin son kurultayında Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler tek tek partimizden tasfiye ediliyor. CHP’nin her kademesinde gece gündüz görev yapmış 40 yıllık bir partili olarak bu yaşananlar hem beni hem de milyonlarca partilimizi üzmüştür. Partimizin değerlerinin bu kadar hoyratça harcanmasına gönlüm razı değildir. Bu vesileyle 40 yıldır mensubu bulunmaktan onur duyduğum partimden istifa ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu gelişme sonrası sosyal medyada “İlgezdi’nin kalemini kırılmasına neden olan konuşma” başlığıyla bir video dolaşıma sokuldu. Bahsi geçen konuşmada İlgezdi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu sert bir dille eleştirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx