Efkan Ala’ya kendi memleketinde şok

AKP’de ilçe belediye başkan adayları belirleme süreci tamamlandı. Erzurum’da 20 ilçeden 6’sında mevcut başkanlar yeniden aday gösterilmedi. Aday tanıtım toplantısında son konuşmayı AKP Genel Başkan Vekili Efkan Ala yaptı. 31 Mart seçimlerinde Erzurum’un yeni bir destan daha yazacağına inandığını anlatan Efkan Ala, “Önümüzdeki yakın bir zamanda seçim var. Ben diyorum ki arkadaşlarımdan önce aday olan şu anda sizlerin, milletimizin huzuruna çıkacak kardeşlerimi, belediye başkanı adaylarımızı yürekten tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Bir yıl önce ortaya koyduğumuz Türkiye yüzyılı vizyonuyla buluşturabilecek vizyona sahip beyinlerimizi yönetecek belediye başkanlarımızı cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken işbaşına getirilme zamanıdır. Önümüzde dört beş yıl var. Bu seçimlerde Mayısta yaptığımız gibi Mart ayının sonunda Cumhur İttifakı’na güçlü bir destek vererek, Türkiye’nin önüne çok ciddi bir siyasi otoban yapmış olacağız. Siyasi hızlı tren yapmış olacağız. Dolayısıyla Türkiye’yi kimse tutamayacak. Şehirlerimiz, Ankara iş birliği içerisinde belediye başkanlarımız da Cumhurbaşkanımız işbirliği içerisinde Türkiye’yi hedeflerine taşıyacaktır. El ele vererek Palandöken’in eteklerinden Türkiye’ye dünyaya sandıktan güçlü bir mesaj bir ses çıkarmanızı istirham ediyorum kardeşiniz olarak” diye konuştu.

EFKAN ALA’YA MEMLEKETINDE TEPKI

Erzurum Oltu’lu olan Ala’ya memleketinden tepki geldi. AKP Oltu İlçe Başkanı Emin Mükremin Uzun sosyal medyada yaptığı paylaşım ile partiden istifa ettiğini duyurdu.

Uzun paylaşımında şunları söyledi:

“Aziz Oltulular Değerli AK Partililer
31 Mart 2024 Yerel Seçimleri aday belirleme sürecinde Gelinen noktada Üst yönetimimize her fırsatta Oltulu Hemşerilerimizin taleplerini iletmemize rağmen aday belirleme yöntemleri konusunda partimizin üst kademeleri ile yaşanan kopukluklar ve yapılan aday tercihi nedeniyle onurla yürüttüğüm AK Parti Oltu İlçe Başkanlığı vazifemden yönetimimizle birlikte istifa etmiş bulunuyoruz.
Söz konusu kararımızın AK Parti ADAY ADAYLARIMIZIN HERHANGİ BİRİNİN MENFAATİ İÇİN YAPILMADIĞININ halkın ve teşkilatın sesine kulak verilmeyişinin kararımızda etkili olduğunun altını önemle çizeriz.
Bizler bundan sonraki hayatımızda liderimiz Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a sevdalı sivil birer AK Parti neferi olarak davaya en kavi şekilde bağlı olduğumuzu şerefle bildirirken kararımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.
Mükremin Uzun
AK Parti Oltu İlçe Başkanı”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx