Eski Adı Twitter Olan X’i Çok Yakında Bütün Bankacılık İşlemleri İçin Kullanmaya Başlayacağız

Elon Musk, eski ismi Twitter olan X ekibiyle bir toplantı yaptı. Toplantının ana gündemi, platforma bir yıl içinde finansal hizmetler eklenmesiydi. Musk, bu konuda geleneksel olmayan bir yaklaşımı benimsemeyi planladığını belirtti. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Elon Musk’ın kontrolündeki eski ismi Twitter olan X, büyük değişikliklere ev sahipliği yapacak gibi görünüyor.

Bildiğimiz üzere Musk’ın temel vizyonu, X’i “süper bir uygulama” haline getirmek.

Zaten bugüne kadar birçok değişiklik yapıldığını gördük fakat asıl büyük değişikliklerin önümüzdeki dönemde olacağına inanılıyor.

The Verge’in elde ettiği bilgilere göre Musk, platformda finansal hizmetler de sunmayı planlıyor.

Ancak bu, bildiğimiz bankacılık sisteminden oldukça farklı bir yaklaşım gibi duruyor. Musk’ın bu konuda yaptığı açıklamada, ‘Ödeme işlemleri derken, bir kişinin tüm mali hayatından bahsediyorum. Sadece arkadaşınıza para göndermek değil, banka hesabı olmadan finansal işlemlerinizi yönetmekten bahsediyorum. Bu özelliği önümüzdeki yıl sonuna kadar hayata geçiremezsek çok şaşırırım.’ şeklinde konuştu.

Ancak bu kadar büyük bir adımın önünde ciddi engeller bulunuyor.

Özellikle finansal hizmetlerin sunulabilmesi için birçok ülkede lisans almak gerekiyor. Bu konuda Musk, ABD’de bile şu ana kadar başarılı olamadı.

Ayrıca, bu yeni finansal sistemin mevcut bankacılık sistemine nasıl entegre olacağı veya bankacılığın gerekliliğini nasıl ortadan kaldıracağı konusunda henüz net bilgiler yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx