Roketsan’ın 35 Yıllık Başarı Hikayesi Film Oldu

14 Haziran 1988’de çekirdek bir kadro tarafından “Ülkemizin geleceği için özgün, güvenilir ve çığır açan roket ve füze çözümlerinin lideri olmak” vizyonuyla kurulan Roketsan, global bir marka olarak 35’inci yaşını kutluyor. Türkiye’nin gururu olan Roketsan’ın 35 yıllık başarı birikimi, yapımcılığını ve yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın üstlendiği filmle anlatıldı.

Türkiye’nin roket ve füze geliştirme ve üretim merkezi Roketsan, bu yıl 35. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir kuruluşu olan ve Türk Milleti’nin gururu olan Roketsan’ın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla “Yarın İçin Yüksel” temalı özel bir film hazırlandı.

Roketsan tarihindeki önemli kilometre taşlarına yer verilen filmde, şirketin başarısının arkasındaki mirasa ve motivasyona vurgu yapıldı. Roketsan’ın yüksek teknolojiye dayalı teknoloji üslerinden görüntülerin yer aldığı filmde, 35. kuruluş yıl dönümü için bestelenen rap şarkı kullanıldı.

Hem şarkı sözlerinde hem de filmdeki test görüntülerinde şirketin son dönemde geliştirdiği CİRİT, TAYFUN, ATMACA, BORA, SİPER, HİSAR gibi roket ve füzelerin test görüntülerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir