Sözcü yazarı Deniz Zeyrek: Orman katilisiniz!

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Akbelen’deki orman kıyımına isyan etti; Limak ve IC Holding’e “Yeter artık! Bir ağaç da bir ağaçtır. Zararın neresinden dönersek kardır. Derhal orman katliamına son verin. Bize kendinizi haklı göstermeye çalışan bilgi notları atmayı da bırakın. Orman katilisiniz ve orman katili olarak da kalacaksınız”  diyerek seslendi.

Deniz Zeyrek’in Akbelen katliamına yer verdiği yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Akbelen ormanları gözümüzün önünde katledildi. Tavırlarına bakılırsa, termik santralı işleten Limak ve İC isimli holdingler, tek bir canlı dal dahi bırakmayana kadar ileri gitmek niyetinde. Bir ormanın yanarak yok olmasıyla kesilerek yok edilmesi arasında hiçbir fark yoktur. Terör örgütlerinin Türkiye’ye zarar vermek için ormanları yakmasıyla, iki şirketin koca bir ormanı hızarlarla iş makinalarıyla yok etmesi arasında fiili olarak hiçbir fark yoktur.

Neticede Anayasamızın 169. maddesiyle devlet koruması altına alınan bir ormanın yok edilmesi büyük bir suçtur. Limak ve İC isimli holdinglerin ormanı devletin korumasında yok etmesi de o suçu ortadan kaldırmaz.

Yeter artık! Bir ağaç da bir ağaçtır. Zararın neresinden dönersek kardır. Derhal orman katliamına son verin. Bize kendinizi haklı göstermeye çalışan bilgi notları atmayı da bırakın. Orman katilisiniz ve orman katili olarak da kalacaksınız!”

Yazının tamamını okumak için .


TIKLAYIN – Faruk Bildirici’nin yazısı:  5’li Çete’nin ifade özgürlüğü!

TIKLAYIN – Faruk Bildirici’nin yazısı: Şirket çıkarları bekçisi gazetecilik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx