Zammı kabul etmeyen kiracısını çoğunun gözü önünde öldürdü!

Gaziosmanpaşa’da 16 yıllık kiracısı Hüseyin Asar‘ı kira zammı nedeniyle çıkan tartışmada öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ertuğrul Öztunç hakkında açılan soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Öztunç’un ‘kasten öldürme’ ile ‘ruhsatsız silah bulundurmak ve taşımak’ suçundan müebbet ve 3 yıla kadar hapsi istendi.

Gaziosmanpaşa’da 16 yıllık kiracısını çocuğunun gözünün önünde silahla vurarak öldüren Ertuğrul Öztunç hakkında müebbet ve 3 yıla kadar hapsi istendi. Cinayetle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı.

Adli Tıp Kurumu Raporu’nda mermilerden birinin ölümcül nitelikte olduğu belirtildi

İddianamede, Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’nin hazırladığı rapora da yer verildi. Raporda, Hüseyin Asar’ın vücudunda 3 adet ateşli silah yarasının tespit edildiği, bunlardan birinin öldürücü nitelikte olduğu, diğer kurşunların ise öldürücü nitelikte olmadığı belirtildi. Otopsi raporunda Asar’ın ölüm nedeninin silahla yaralanmaya bağlı iç organ yaralanmasından gelişen iç kanama olduğu bildirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü’nce hazırlanan raporda olay yerinde bulunan mermi kovanlarının, Öztunç’un teslim olduğunda yanında bulunan silahtan çıktığı aktarıldı.

Kiracısını öldüren ev sahibine 2 suçtan müebbet ve 3 yıla kadar hapis istemi

Hazırlanan iddianamede, şüpheli Ertuğrul Öztunç’un maktul Hüseyin Asar’ı silahla öldürücü mesafeden ölümcül bölgelerine ateş ederek öldürdüğü gerekçesiyle ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis, ‘ruhsatsız silah bulundurmak ve taşımak’ suçundan ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianamede Öztunç için 2 suçtan toplamda müebbet ve 3 yıla kadar hapis cezası istendi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede mahkemece kabul edildi. İlerleyen günlerde şüpheli Ertuğrul Öztunç’un yargılanmasına başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx